Perník "Kočičí oči"

Suroviny

Těsto:
2 hrnky hladké mouky
1 hrnky polohrubé mouky
1 hrnek cukru
3 lžíce kakaa
1 čokoládový puding
1 vanilkový cukr
1 prášek do perníku
1 prášek do pečiva
1 lžička mleté skořice
2 hrnky mléka
1 hrnek oleje
2 vejce
3 lžíce rumu
3 lžíce marmelády
Navíc:
piškoty
marmeláda
kokos

Postup přípravy receptu

  1. Smícháme všechny sypké směsi a postupně zamícháváme tekuté. Vypracujeme hladké těsto, nalijeme na plech s vysokým krajem.

  2. Piškoty slepíme k sobě marmeládou a vmáčkneme je do těsta. Pečeme při 180°C asi 40 minut. Ještě horké pomažeme marmeládou a posypeme kokosem.

Komentáře k receptu Perník "Kočičí oči"

  • Jana14 Jana14

    Tento recept sklidil u celé rodiny i příbuzenstva obrovský úspěch, teda nedělám ty kočičí oči - vynechávám slepené piškoty, místo marmelády dávám povidla, ale jinak recept na perník je skvělý. Moc děkuji autorovi. Tento recept je na těchto stránkách nedoceněný, tak snad můj komentář přispěje k bodování. :yes:

    Odpovědět

  • evca13 evca13

Tématické fráze: kocici oci kočičí oči s ořechama kočičí oči na plech perník na plech puding rum kolač kočiči oči perník na plech s pudinkem medový perník s jabl perník do remosky kočičí oči recept čokoládový perník hrnky kocici oči-pernik kočičí hrnek cokoladovy pernik s piskoty perník rum marmeláda kokos perník na plech s marmeládou hrníčkový kočičí oči recept kočičí perníčky perník na plech s puding marmelada na pernik kokos perník z remosky