Uzený vývar bez zeleniny se strouhánkem

Suroviny

600 g uzeného masa
1 cibule
2,5 l vody
6 kuliček pepře
6 kuliček nového koření
Podravka
sůl
Strouhánek:
150 g hrubé mouky
1 vejce
sůl
kapka oleje

Postup přípravy receptu

  1. Uzené a cibuli dáme do vysokého hrnce a zalijeme vodou. Přidáme trochu podravky a kuličky koření. Měla jsem domácí, silné uzené, tak jsem nesolila, ale když dělám z kupovaného, tak jsem přisolit musela.

  2. Cca hodinku povaříme, zcedíme a nakrájíme do polévky část masa (zbytek jsem nechala ke špenátu). Nakonec přidáme stouhánek a povaříme, dokud nezměkne.

  3. Strouhánek uděláme tak, že do mouky si rozklepneme vajíčko, osolíme a přidáme trošku oleje na zjemnění. Vypracujeme tuhé těsto, aby se dalo strouhat. Necháme chvíli proschnout, aby šlo stouhání lépe a pak přidáme do polévky. Zbytek strouhánku si usušíme a schováme na další polévku.

Komentáře k receptu Uzený vývar bez zeleniny se strouhánkem

Tématické fráze: domácí uzený vývar polévka bez zeleniny polivka se strouhankem vyvar bez zeleniny uzeny vyvar bez zeleniny uzený vývar recept uzeny vyvar babicovy dobroty recepty 11.3.2013 čočková bábovka silny uzeny vyvar vývar uzeneho recepty kuřecí vývar bez zeleniny uzený vývar ...polévky uzen polívka polevka z uzen uzena polevka bez zeleniny stouhani do polevky silný domácí uzený vývar polivka bez zeleniny polévka se strouhankem stouhánek do polévky