Citrónové muffiny s bílou čokoládou

Suroviny

1,75 hrnku polohrubé mouky
2 lžičky prášku do pečiva
špetka soli
80 g změklého másla
3/4 hrnku cukru
2 vejce
1 lžička citrónové kůry
1 lžíce citrónové šťávy
1/2 hrnku podmáslí
50 g bílé čokolády
Poleva:
1 hrnek cukru moučka
citrónová šťáva
barvivo

Postup přípravy receptu

  1. Vyšleháme si máslo s cukrem, přidáme vejce a citronovou kůru a šťávu. Nakonec vmícháme mouku smíchanou s práškem do pečiva a špetkou soli a podmáslí a čokoládu posekanou na menší kousky.

  2. Dáváme do muffinkové formy a upečeme v předem vyhřáté troubě na 180°C. Po vychladnutí namažeme polevou a můžeme dozdobit třeba kousky bílé čokolády.

  3. Poleva: Do moučkového cukru přidáváme pomalu citrónovou šťávu a mícháme, dokud nemáme polohustou hmotu, která se dá roztírat. Přibarvíme si barvivem.

Komentáře k receptu Citrónové muffiny s bílou čokoládou

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: muffiny s bílou čokoládou poleva z bílé čokolády recept mufiny s bílou čokoládou muffiny s bilou polevou mufiny s čokoladou a citronem muffiny s čokoládou recept muffiny z bílé čokolády muffiny s citrónem a bílou čokoládou muffiny s bílou s čokoládou poleva z bíle čokolády recepty poleva bílá čokoláda recept čokoládové muffiny s bílou polevou muffiny s cukrovou polevou bílá poleva na muffiny moucniky s polevou z bile čokolády čokoládové mafiny s bilou cokoladou citronové muffiny citronove muffiny s tvarohem recept na citronové muffiny s kousky čokolády cokoladove muffiny s bilou cokoladou