Sladké potěšení

Suroviny

1 listové těsto
1 vajíčko
4 dcl mléka
1 pudink podle vlastní chuti
cukr
jahody

Postup přípravy receptu

 1. V mlieku uvaríme hustý puding a osladíme ho. Necháme vychladnúť.

 2. Lístkové cesto vyvaľkáme a radielkom narežeme na obdĺžnikmi asi 10 x 5 cm. Vrch raielkom poznačíme do mriežky tak, aby sme odbdĺžniky neprerezali. Potrieme rožšľahaným vajíčkom a upečieme.

 3. Polovicu vychladnutých obdĺžnikov potrieme tenšou vrstvou vychladnutého pudingu, poukladáme jahody , na ne navrstvíme opäť puding a prikryjeme druhou polovicou obdĺžnikov.

 4. Zľahka (cez sitko) posypeme práškovým cukrom.

Komentáře k receptu Sladké potěšení

 • tejaja tejaja(autorka receptu)

  Áno Janka, je to niečo podobné, ale je to oveľa rýchlejšie. Z 500 g cesta vyjde 8 ks, vyrežem z neho 16 obdĺžnikov, ktoré potom po 2 pospájam. Kupujem mrazené cesto, ktoré je delené na 2 ks po 250g, takže každý kus vyvaľkám na obdĺžnik, ktorý režem na 8 obdĺžnikov.

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Tak to by u nás asi nezbylo nic. Kolik toho je Terezko z jednoho těsta? Je to skoro, jako kremeš,aspoň mi to tak připadá:-p

  Odpovědět

 • Paprika Paprika

  No, tak to by mně ke kávičce určitě sladce potěšilo.:yes: Máš bodík ;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: sladké recepty lazaně na sladko sladké moučníky sladké lazáně sladké lasaně lasaně na sladko jablkové potěšení kremeš tortilla na sladko lazaně s pudingem lazaně sladké tortila na sladko recepty z listkoveho testa sladke recepty z listkoveho testa sladké recepty z listkového těsta sladké recepty moucniky kremeš z lístkového těsta sladke listkove testo sladké top recepty recepty nasladke