Rybí filé na zelenině

Ryby Doba přípravy: 30 min 15 názorů

Ryby Doba přípravy: 30 min 15 názorů

Suroviny 1 porce

100 g lahůdkové mražené zeleniny
150 g rybího filé
2 lžičky másla
2 lžičky slunečnicového oleje
3 stroužky česneku
citronová šťáva
koření Adamova žebra
provensálské bylinky
drcené chilli koření
kmín
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Na malé lžičce oleje restujeme zeleninu s na plátky nakrájeným česnekem a po cca 3 minutách ji malinko podlijeme vodou.

  2. Rybí filé si osušíme,mírně osolíme, pokapeme citronovou šťávou a potřeme směsí z jedné lžičky rozpuštěného másla, 1 lžičky oleje, 2 špetek koření Adamova žebra, špetkou provensálského koření a špetky drcených čili papriček.

  3. Všechno to uděláme aspoň půl hodiny před orestováním zeleniny, aby se marináda vsákla do ryby. Takto upravené filé vložíme do restované a vodou zalité zeleniny a cca 3 minuty podusíme z každé strany se zeleninou.

  4. Filety vyjmeme a položíme je na mřížku pekáče, potřeme zbylou marinádou a vložíme do rozpálené trouby na 250°C. Opékáme je z každé strany ještě asi 5 minut.

  5. Zeleninu na sporáku mírně posolíme, provaříme a odstavíme. Podáváme s vařeným bramborem.

Poznámka od kuchařky

Můj hokus pokud vařit dietně. Já měla stejně upraveného pstruha, takže jsem obě ryby dělala na jednom roštu.

Komentáře k receptu Rybí filé na zelenině

Tématické fráze: file na zelenine rybí filé na zelenině mražené rybí filé recepty mražené rybí filé příprava recept rybí filé na zelenině rybi filé dietní rybí filé jak připravit rybí filé mražené rybí filé recepty rybí file dietně pečené filé na zelenině filé na na zelenině file dietně mražené rybí filé rybí filé recept rybí filé po maďarsku rybí filé mražené příprava rybího filé rybí filé mražené recepty rybi file dietni