Kachní prsa se šalotkou a brusinkovou omáčkou

Suroviny 2 porce

2 kachní prsa s kůží
hrst šalotek
150 ml brusinkového džusu
100 ml červeného vína
1 polévková lžíce demi glace nebo gelový bujon
čerstvý tymián
2 hřebíčky
hrubá sůl ( použila jsem kouřovou)
čerstvě mletý pepř

Postup přípravy receptu

  1. Kůži na kachních prsou nařežeme do mřížky, vetřeme do ní lístky tymiánu, pepř a hrubou sůl. Spodní stranu pouze osolíme a opepříme. Maso nejprve opékáme kůží dolů a pak i z druhé strany. Přibližně 3 minuty z každé z nich. Já jsem si mezitím nakrájela na plátky brambory a dala je na plech vyložený pečícím papírem do rozpálené trouby na 220C. Maso jsem pak přendala na plech k bramborům. Maso necháme dopéct v troubě cca 7 minut. Maso zabalíme do alobalu a necháme odpočinout.
    Na pánvi s tukem z kůže opečeme nakrájené šalotky, přilijeme k nim víno a brusinkový džus, vhodíme tymián a hřebíčky a necháme trochu odpařit a zredukovat. Nakonec přimícháme demi glace nebo gelový bujon. Pokud se použije pouze silný vývar, je nutné omáčku ještě znovu zredukovat. Z omáčky vyjmeme koření a snítku tymiánu, maso nakrájíme na plátky a podáváme.

Poznámka od kuchařky

Moje recepty najdete také na http://inkitchenopen.blogspot.cz/

Komentáře k receptu Kachní prsa se šalotkou a brusinkovou omáčkou

Předchozí 1 2 3

Tématické fráze: kachní prsa kachní prsa s brusinkami kachní prsa cena kachní prsa recept kachní medailonky kachni medailonky recept recept na kachní prsa kachní prsa na víně brusinková omáčka recept brusinková omáčka jidla z kachnich prsou brusínková demi glace kachni prsa s omackou kachní prsíčka kachni medailonk s brusinkami cena kachní prsa kachni medailonky na brusinkach http:inkitchenopen.blogspot.cz/ rozmarýnový demi-glace kachní prsa se švestková brusinkovou omackou