„Mokrý“ čokoládový perník bez lepku, mléka a vajec

Suroviny

500 g univerzální bezlepkové mouky (použila jsem Doves Farm samokypřicí)
50 g jemně mletých mandlí nebo ořechů
120 g cukru
1 prášek do pečiva
1/2 lžičky xanthanu nebo guaru
1 lžička perníkového koření
1 lžička mleté skořice
1 lžíce kakaa
1 rozmačkaný banán
4 lžíce oleje
400 ml vody
Na polevu:
50 g Margarýn Stella(nebo jiného bezmléčného margarínu)
100 ml vody
3 lžíce cukru
1 lžíce kakaa
1 lžička instatní kávy
strouhaný kokos na posypání

Postup přípravy receptu

  1. Ze všech surovin zaděláme nepříliš řídké těsto, které rozetřeme na plech vyložený pečicím papírem. Pečeme při 160 °C asi 25 minut. Mezitím v rendlíku rozpustíme všechny suroviny na polevu a necháme krátce povařit.

  2. Ještě teplý perník propícháme vidličkou a polijeme teplou polevou tak, aby se vpila do těsta. Necháme vsáknout a než zbytek polevy zatuhne, posypeme strouhaným kokosem.

Poznámka od kuchařky

Inspirovala jsem se řezy Šalamoun (nebo Hop-do-trouby), které jsem dřív moc ráda pekla, ale po přechodu na dietu jsem si na ně netroufala. Ukázalo se, že i bezlepková mouka a vynechání vajec receptu příliš neuškodí.

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/.

Komentáře k receptu „Mokrý“ čokoládový perník bez lepku, mléka a vajec

  • mardzas mardzas

  • pipre pipre

    Hezký recept a pro mne, kdo dost omezuje bílou mouku, je vhodný také. Možná by to šlo i z celozrné nebo špaldové:-):yes::yes::yes:+

    Odpovědět

Tématické fráze: perník bez mléka čokoládový perník pernik bez lepku perník na plech bez mléka recept na pernik bez mleka perník bez vajec a mléka čokoládový perník recept pernik z tofu recept na čokoladový perník perník s cokoladou recepty bez lepku perník bez mléka a vajec pernik bez vajec perník recept bez mléka perník bez mléka recept pečeme bez lepku recepty pernik bez lepku recept perník šalamoun perník cokoladovy čokoládoví perník