Plněné portobello

Houby Doba přípravy: cca 40 min 8 názorů

Houby Doba přípravy: cca 40 min 8 názorů

Suroviny 3 kusy

3 kusy portobella
1 zelená cibulka
6 kusů sušených rajčat
4 ředkvičky
4 stroužky česneku
1 menší lilek
lžíce sójové omáčky
sůl
pepř
olivový olej
tvrdý sýr na postrouhání

Postup přípravy receptu

  1. Kloboučky portobella opatrně očistíme, nožky vydloubneme a seškrábneme hnědou část pomocí malé lžičky. Osolíme a zatím odložíme.

  2. Lilek podélně překrojíme, nařežeme do něj mřížky, osolíme a necháme chvíli potit. Pak utřeme papírovou utěrkou, pokapeme olivovým olejem a dáme upéct na pečícím papíře dohněda.

  3. Na olivový olej vhodíme na kolečka nakrájenou zelenou část cibulky, přidáme nadrobno nakrájené nožky z hub, nastrouhané ředkvičky, na proužky nakrájená sušená rajčata a naplátky nakrájený česnek. Zakapeme sójovou omáčkou, malinko osolíme, opepříme a restujeme na pánvi.

  4. Zhnědlý lilek vydlabeme a přidáme k surovinám na pánvi a ještě chvilinku restujeme. Touto směsí plníme hlavy portobella, posypeme hustě sýrem a dáme na cca 15-20 minut zapéct do trouby pokapané olivovým olejem. Podáváme nejlépe se zeleninou.

Poznámka od kuchařky

Recept je moje improvizace a první zkušenost s portobellem. Postup, jak upravit lilek je od Andrey Motlíkové, která mne vlastně naučila tuto surovinu hojně používat :-)

Komentáře k receptu Plněné portobello

Tématické fráze: portobello recept portobello portobello recepty plněné portobello recepty recepty portobello portobelo recepty houba portobello portobelo recept houby portobello recept na portobello portobella recept portobello co je portobello portobelo jak upravit portobello recepty z portobela plněné houby portobello recepty na portobello recepty z portobella portabelo recept