Perníkové dárečky - pro inspiraci

Suroviny

140 g práškového cukru
2 celá vejce
100 g Hery
2 lžíce rozpuštěného medu
2-3 lžičky perníkového koření
1 lžička jedlé sody
400 g hladké mouky
1 vejce na potření
Poleva:
1 bílek
150 g prosátého moučkového cukru

Postup přípravy receptu

  1. Je to klasický recept, který drží po upečení tvar. Těsto nechat odležet v lednici a pak se jednotlivé části vykrajují podle libovolného nákresu a slepují se polevou.

  2. U chaloupek jsem akorát do těsta vykrojila kolečko ve velikosti čajové svíčky v místě, kde jsem při zdobení svíčku usadila pomocí polevy. U samostatných svícnů jsem do surového těsta vykrojila uprostřed kolečko ve velikosti plíšku, na který se usazuje svíčka, plíšek jsem dala do vykrojeného místa a pekla jsem těsto i s ním. Těsto se krásně s plíškem spojilo a mohla jsem závěrem svíčku osadit.

Komentáře k receptu Perníkové dárečky - pro inspiraci

Tématické fráze: láda hruška recepty z 5.1 2015 pernikove darecky tlaceny pernik jak nazdobit perníkový beránek jak nazdobit perníkové koule nazdobena perníková kolečka jak nazdobit perníkové vejce chaloupka s perníku nákres jak se slepují perníkové svícny těsto na tlačený perník recept tlačený perník perníkové těsto na svicky perníkové svícny kraslice z perniku cajove pernikove svicky jak nazdobit vánoční cukroví inspirace 140 g moučkového cukru 2 + 1 vejce (na potření) 100 g hery 2 lžíce rozpuštěného medu 2 lžičky perníkového koření 1 lžička jedlé sody 400 g hladké mouky těsto na tlačený perník-recept nazdobené perníkové hrušky co z plíšků čajových svíček