Bezlepkové nekynuté chlebové placky

petram Kuchařka: petram

Dietní recepty , Bezlepkové 1 názor

Suroviny

směs na pečení chleba (kupovaná nebo doma namíchaná, BEZ droždí)
Recept si zatím oblíbili 2 kuchaři

Postup přípravy receptu

  1. Zaděláme své oblíbené chlebové těsto, nepřidáváme však droždí a podle potřeby ubereme trochu tekutiny tak, aby těsto bylo tvárné a ne příliš lepivé.

  2. Těsto přikryjeme utěrkou a necháme asi 15 minut odpočinout. Poté navlhčenýma rukama formujeme menší placičky, které co nejvíc zploštíme.

  3. Smažíme je nasucho na teflonové či litinové pánvi na střední plamen, až se na plackách vytvářejí zlatohnědé puchýřky.

  4. Placky podáváme teplé jen tak potřené máslem (rostlinným) a česnekem, případně jako přílohu k polévce či hlavnímu jídlu.

Poznámka

Placky lze připravit i kynuté, viz http://www.toprecepty.cz/recept/42207-bezlepkove-k....

Na fotografii jsou levé dvě placky nekynuté a pravé dvě kynuté.

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 18 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Bezlepkové nekynuté chlebové placky

  • Cecíno Cecíno(neregistrovaný)

    To je vážně super postup, kupte si práškovou směs na chleba a upečte na pánvi.

    Odpovědět

Tématické fráze: bezlepkové chlebové placky bezlepkové placky bezlepkové chlebové placky recept bezlepkové placky recept recept na bezlepkové placky nekynuty chleb bezlepková placka chlebove placky bez lepku placky z chleba bezlepková chlebová placka placky bez lepku bezlepkový placky chlebové placky recept placky bezlepkové chlebové placky recept chlebova placka bezlepkova bezlepkové těsto nekynuté nekynutý chleba bezlepkové chleba bezlepkové recepty placky