Nutelové sušenky

Suroviny

100 g másla
100 g cukr krupice
2 vejce
1 lžička vanilkového extraktu nebo 1 vanilkový cukr
230 g hladké mouky
1 lžička prášku do pečiva
Náplň:
150 g Nutelly (nebo jiného oříškového krému)

Postup přípravy receptu

  1. Našleháme máslo s cukrem a postupně přidáme obě vejce. Mouku promícháme s práškem do pečiva, přidáme k máslové směsi a ochutíme vanilkou. Těsto má konzistenci jako na třenou bábovku.

  2. Lžící vykrajujeme kousky těsta a klademe na moukou vysypaný vál. Uprostřed těsta uděláme důlek a vložíme do něj lžičku Nutelly. Opatrně zabalíme a klademe na plech vyložený pečicím papírem. Dáváme je kousek od sebe, protože pečením zdvojnásobí svůj objem. Já jsem pokládala spojem nahoru, protože jsem měla obavy, že náplň vyteče.

  3. Pečeme ve vyhřáté troubě asi 15 minut na 180°C.

Poznámka od kuchařky

Přestože bylo těsto velmi měkké, celkem dobře se s ním pracovalo, při pečení nic nevytékalo a i po vychladnutí byla uvnitř náplň měkká. Příště nebudu mít obavu dát dovnitř náplně více.

V původním receptu bylo do těsta navíc přidáno ještě 150 g čokofleků, ale mě se to zdálo až příliš čokoládové, tak jsem je nedala.

Po několika dnech se sice ztratila ta původní sušenková křupavost, ale i po 14 dnech jsou stále velmi dobré.

Zdroj: Čarujeme.cz

Komentáře k receptu Nutelové sušenky

Tématické fráze: nutelové hvězdičky recepty s nutelou sušenky z nutelly carujeme carujeme.cz sušenky s nutellou nutelové recepty sušenky zázvorové s nutelou vločkové sušenky s nutelou carujeme.cz/susenky recept sušenky sušenky recept nutelové nuttelové sušenky nutelové nanuky carujeme .cz krehké nutelové sušienky nutelové oreo sušenky recept nutelove cukrovi recept sušenky skoricove s nutelou