Krkovice zapečená s brambory ze „Šlajfu“

Josef Lerch Kuchař: Josef Lerch

Doba přípravy: 2,5 hod 6 porcí Vepřové maso 1 názor

Suroviny

1 kg vepřová krkovice b.k.
1 kg brambory
300 g domácí uzený bok
1 ks mrkev
1 ks jarní cibulka
1 ks zelená paprika
2 ks cibule
3 stroužky česnek
200 g sýr (Ementál nebo Gouda)
200 ml smetana 33% (krabička)
2 lžičky mletá sladká paprika
2 lžičky rozmarýn
1 ks citrón
sůl
pepř
sádlo
Recept si zatím oblíbili 2 kuchaři

Postup přípravy receptu

  1. V pekáči nebo zapékací míse rozpustím lžíci sádla a potom dno a okraje nádoby vyložím tenkými plátky uzeného boku. Pak vrstvím na 2 cm kolečka nakrájené oloupané syrové brambory, které osolím, opepřím a zasypu paprikou a rozmarýnem.

  2. Poté dám na kolečka nakrájenou cibuli a plátky česneku a kolečka mrkve. Další vrstva jsou osolené a opepřené plátky krkovice. Pak položím plátky cibule, papriky a na proužky nakrájenou jarní cibulku. Na to položím opět brambory, osolím, opepřím, posypu paprikou a rozmarýnem.

  3. Poslední vrstva jsou hranolky sýra a plátky uzeného boku. Celé pokapu šťávou z citrónu. Nádobu zakryji víkem, poklicí nebo překryji alobalem a vložím do trouby. Peču na 120°C cca 2 hodiny.

  4. Pak pekáč odkryji a směs zaliji smetanou. Nádobu vrátím do trouby zvýším teplotu na 200°C a vše zapeču do křupavé zlaté kůrky asi 20 minut. Podávám např. s nakládanou červenou řepou.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 11 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Krkovice zapečená s brambory ze „Šlajfu“

  • klukodvody klukodvody

    Máte zajímavé recepty co do množství surovin a koření .Nedovedu si dost dobře představit ,kterou chuť tam vlastně mám najít .Ale neříkám ,že to nemůže být dobré .

    Odpovědět

Tématické fráze: zapečená krkovice s bramborem zapečená krkovice s bramborem a smetanou zapečena krkovička s bramborem krkovička zapečena s bramborem zapečená krkovička s brambory vepřová krkovice zapečená s bramborem krkovice zapečená s brambory recepty krkovice zapečená s brambory. recepty krkovice zapečená s brambory zapečená krkovice s brambory krkovička zapečená s brambory zapečená krkovička se smetanou zapečená krkovička s bramborem a smetanou zapékaná krkovice s bramborem zapékaná krkovice zapečená krkovice s brambory a smetanou zapečená krkovice se smetanou krkovice na bramborách se smetanou recept krkovice zapečená s bramborama zapečené brambory s krkovici