Lučina z jogurtu a smetany

Suroviny

700 ml bílého hustého jogurtu
250 ml husté smetany
sůl
pažitka
cibulová nať

Postup přípravy receptu

  1. Vyrobím si doma nejdříve svůj jogurt přímo z čerstvého nadojeného mléka od krávy. Zahřeji 700 ml mléka na 50°C, zamíchám do něj 150 ml koupeného hustého bílého jogurtu s živou kulturou, naliji do šroubovacích sklenic a nechám v teple do druhého dne. Buď na vlažných kamnech, nebo zabalené v peřinách.

  2. Druhý den smíchám jogurt se smetanou, kterou jsem si sebrala z mléka, anebo koupila. Naliji do většího sítka, vyloženého plátýnkem a nechám do druhého dne stát, aby vykapala syrovátka.

  3. Hotovou lučinu přendám do misky, osolím a přidám nasekanou nať cibulky.

Komentáře k receptu Lučina z jogurtu a smetany

Tématické fráze: bílý jogurt s živou kulturou lucina z bileho jogurtu dip z lučiny jogurt se smetanou jogurt a smetana pomazanka z jogurtu a smetany pomazánka z bílého jogurtu a smetany jogurt smíchaný se smetanou pomazánka jogurt a smetana sýr z jogurtu a zakysané smetany domácí lučina z jogurtu a zakysané smetany recept na lučinu z bílého jogurtu smetana a bílý jogurtu recepty z bílého jogurtu na lučinu jogurt ze smetanou recept jogurt a smetana recept na sýr z bílého jogurtu a smetany dip s lučinou co se smetanou od kravy domácí lučina zakysanoá smetana smetana 33 jogurt