Pražma a žampionové brambory

Ryby Doba přípravy: 20 6 názorů

Ryby Doba přípravy: 20 6 názorů

Suroviny 2 porce

2 pražmy
máslo
sůl
pepř
žampiony
brambory
voda (na vaření brambor)
kmín
olivový olej
salát
kukuřice
červená paprika
citron

Postup přípravy receptu

  1. Pražmu osolíme, opepříme a polijeme šťávou z citronu. Na pánev dáme kousek másla a položíme filety z ryby. Osmahneme z obou stran, asi 5 minut z každé strany.

  2. Houbovou bramborovou kaši uděláme tak, že nakrájíme cibulku, žampiony a na předehřáté pánvi necháme zesklovatět.

  3. Brambory uvaříme doměkka, přidáme máslo, mléko a cibulku se žampiony vmícháme do kaše. Zeleninu osolíme, opepříme a polijeme olivovým olejem

Poznámka od kuchařky

Maso mořana zlatého je na trhu velmi ceněno: je bílé a pevné, delikátní chuti. Prodává se pod obchodními názvy Pražma královská nebo doráda (ze španělského dorado — pozlacený) Mořan zlatý (Sparus aurata) je ostnoploutvá ryba, žijící ve Středozemním moři a ve východní části Atlantiku od jižní Anglie po Kanárské ostrovy.

Komentáře k receptu Pražma a žampionové brambory

Tématické fráze: pražma recept ryba dorado pražma recepty recept na prazmu dorada recepty doráda recept dorado ryba dorado recepty ma prazma kosti filety z prazmy cejn (pražma) recepty žampionové brambory žampionové brambory ryba dorádo recept recept na pražmu královskou recept pražma pražma kralovska recept filety recepty z brambor pražma mořský cejna prazma je sladkovodni ryba?