Vánočka s mandličkami

Moučníky Kynuté Doba přípravy: 100 minut 0 názorů

Moučníky Kynuté Doba přípravy: 100 minut 0 názorů

Suroviny 1 porce

500 g hladké mouky (používám speciální mouku na kynuté těsto Babiččina volba)
160 g čerstvého másla (Gran Moravia)
2 vejce
100 g třtinového cukru
250 ml vlažného mléka
1/2 kostky droždí
špetka soli
hrst rozinek
plátky mandlí

Postup přípravy receptu

  1. Z jedné lžičky cukru, droždí a trošky mléka připravíme kvásek a necháme ho vzejít.

  2. Do mísy nasypeme mouku, přidáme jedno vejce, cukr, špetku soli, mléko a rozpuštěné máslo. Nakonec přidáme hotový kvásek. Zapneme robota a necháme ho vypracovat vláčné těsto. Před koncem hnětení přidáme rozinky a těsto necháme cca hodinku kynout na teplém místě.

  3. Vykynuté těsto si rozdělíme na kousky podle toho, jak budeme vánočku zaplétat (já jsem připravovala vánočku z 9 kousků).

  4. Doporučuji najít si na internetu postup nebo video, jak vánočku zaplést. Je to opravdu jednoduché a zvládne to každý.

  5. Hotovou vánočku přendáme na plech s pečícím papírem nebo do kameninové formy. Potřeme ji rozšlehaným vajíčkem, posypeme mandličkami a pečeme ji v troubě vyhřáté na 170 °C cca 15 minut. Poté teplotu snížíme na 150 °C a pečeme dalších 50 minut.

Poznámka od kuchařky

Blog o zdravém vaření jedné potrhlé blogerky :-)

http://cookingwithsusa.blogspot.cz/

Komentáře k receptu Vánočka s mandličkami

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: doba pečení vánočky jak zaplést vánočku doba pečení vánočky ve formě pečení vánočky v kameninové formě jak péct v kameninové formě jak dlouho péct vánočku ve formě vánočka bez rozinek vanocka doba pečení vánočka v kameninové formě recept na vanocku v kameninove forme jak zaplést vánočku video kameninove formy na pečení jak dlouho pect vanocku v keramicke forme vánočka do kameninové formy pečeme v kameninové ve formě postup vánočka v kameninové ve formě vánočka recept jak péct v kameninové ve formě jsk zaplest vanočku vánočka pečená v kameninové formě