Nepečený jaffa piškotový dort s meruňkovou čokonáplní

frejka55 Kuchař: frejka55

Dorty 1 názor

Suroviny

1 balení polomáčených piškotů s meruňkovou želé náplní
Náplň:
200 g měkkého tvarohu (může být Creme Fraiche)
1 sáček vanilkového cukru
500 ml smetany ke šlehání
5 plátků želatiny
3 lžíce vody
200 g bílé čokolády
200 g meruněk (čerstvé nebo kompotované)
Želé:
1 sáček žlutého extra silného želé
1 lžíce krupicového cukru
300 ml vody (šťávy z kompotu)
3 plátky želatiny
200 g meruňkového džemu
Na dohotovení:
200 ml smetany ke šlehání
polomáčené piškoty s meruňkovou želé náplní
Recept si zatím oblíbil 1 kuchař

Postup přípravy receptu

  1. Formu či ráfek o průměru 22 cm uložený na mělkém talíři vyložte fólií (v případě ráfku obložte pouze vnitřní bok) a dno poklaďte piškoty čokoládovou stranou nahoru. K vyplnění větších mezer použijte nakrájené kousky.

  2. Připravte smetanovou náplň: Tvaroh utřete s vanilkovým cukrem a základ zjemněte vyšlehanou smetanou. Zvlášť nechte v předstihu nabobtnat v troše vody želatinu a rozpusťte ji v rozehřáté bílé čokoládě. Dobře vymíchaný vlažný želatinový čoko základ zapracujte metlou do smetanové pěny, přidejte na drobné kousky pokrájené meruňky a vše už jen zvolna promíchejte, aby se ovoce příliš nerozmělnilo. Veškerou náplň naložte do formy na vrstvu piškotů, povrch uhlaďte a v chladničce nechte vše ztuhnout (cca 2 hodiny).

  3. Na dohotovení připravte meruňkové želé: Žluté extra silné želé promíchejte v rendlíku na plotně s cukrem, přilijte vodu a vše cca 1 minutu povařte. Po odstavení rozpusťte v mírně zchladlé tekutině nabobtnalou želatinu, vše vymíchejte a vlažný, téměř želírující základ rozlijte na povrch zchladlého dortíku. Takto upravený opět uložte v chladu (cca 1 hodina).

  4. Ztuhlý dortík zbavte ráfku a dozdobený vyšlehanou smetanou doplňte polovinami polomáčených piškotů s meruňkovou želé náplní.

    Realizátorka receptu: Marcela Matyášová

    Foto: Jiří Savinec

    Editor: Jaroslav volný

Poznámka

Jaffa, tedy polomáčené piškoty se výborně uplatní i při tvorbě nepečených dortů, jež do značné míry připomínají tradiční šarlotu, navíc s rozmanitými náplněmi. Složit z nich pak můžete sokl takového dezertního skvostu, na němž spočívá mocná vrstva jemné náplně, ale poslouží i jako vložka do krémové podstaty. Výsledek je famózní v obou případech…

Podrobný fotonávod k přípravě jaffa dortu najdete ZDE:http://hobbymanie.tv/clanek/nepeen-jaffa-pikotov-d...

Nejnovější recepty z naší dílny najdete ZDE:

https://www.facebook.com/nejrecepty/?hc_location=u...

Realizátorka receptu: Marcela Matyášová

Foto: Jiří Savinec

Editor: Jaroslav volný

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 5 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Nepečený jaffa piškotový dort s meruňkovou čokonáplní

Tématické fráze: nepečený dort coko piskoty nepečený dort s meruňkami nepečený dort s piškoty coko dort s piškoty náplň do piškotového dortu nepečený dort s piškotama a meruňky nepečený dort ze seznamu tvarohový dort s merunkovou marmeláda jiří savinec nepečený piškotový dort#utm_source=m.search.seznam.cz jiří savinec piškotový dort foto piškotový dort meruňkama famozni nepečený dort recepty na nepečené dorty z piškotů piškotový nepečený dort náplň do nepeceneho dortu meruňková dort dort z merunkama

Zapomněl/a jsem heslo