Špekáčky jednoduše se zelím a bramborami

Ostatní Doba přípravy: 5 + 30 minut 2 názory

Ostatní Doba přípravy: 5 + 30 minut 2 názory

Suroviny 2 porce

2 špekáčky oloupané, překrájené šikmo na kolečka
2 brambory nakrájené na kostičky
1 cibule překrojená na polovinu a pak na půlměsíčky
150 g kysaného zelí
pepř
sůl
kmín
1 lžíce řepkového oleje
30 ml bílého vína

Postup přípravy receptu

  1. Zahřejeme olej na pánvi a opečeme rozkrájené špekáčky. Měly by stačit tak 2-3 minuty. Dáme stranou. Do stejné pánve dáme na kostičky nakrájené brambory, lehce je opečeme, to trvá asi tak 6 minut. K nim přidáme cibuli, kterou zpěníme.

  2. Do brambor vmícháme zelí, osolíme, opepříme a okmínujeme (podle chuti, proto není uvedeno množství, ale se solí to moc nepřehánějte). Povaříme na mírném ohni 5 minut. Přilijeme trochu bílého vína a necháme odpařit. Pak přidáme opečené špekáčky, promícháme a prohřejeme. Tak asi 4 minuty.

Poznámka od kuchařky

Krok za krokem (a další recepty) na http://www.mojetara.cz/recipe/spekacky-jednoduse-s...

Komentáře k receptu Špekáčky jednoduše se zelím a bramborami

Tématické fráze: pečene špekacky se zelim recept na špekáčky na pánvi jak oloupat špekáčky spekacky se zelim a testovinamy recept brambory zeli vurty špekáčky recepty jak oloupat spekacek recepty se špekačku zapečené brambory se zelím a špekáčky opečené špekáčky halušky se spekackama opecene spekacky na panvi špekáčky opečené na ohni špekáčky s bramborem spekacky na panvi brambory. se špekáčky špekáčky zapečené se zelím a brambory brambory se zelím a špekáčkem recepty zeli z bramborem a špekem