Banánové nanuky a čokoládovým vnitřkem

Suroviny 12 porcí

1 balení banánového pudinku
0,5 l mléka
250 g měkkého tvarohu
200 g šlehačky v kelímku (smetana na šlehání nebo créme fraiche)
1 balení ztužovače šlehačky
1 balení pikaa
cukr dle chuti (nejlépe dát do horkého pudinku, ať se pěkně rozpustí)
(banány nebo rozpustná káva)

Postup přípravy receptu

  1. Uvaříme pudink dle návodu na obalu, jen cukru dáme více. Doslova jej přesladíme. Další cukr už pak do směsi přidávat nebudeme. Můžeme dát i vanilkový cukr. Necháme vychladnout (můžeme dát hrnec do studené vody a průběžně míchat, ať vychladne rychleji).

  2. Ušleháme šlehačku se ztužovačem, přidáme tvaroh a vychladlý pudink. Myslím, že kdybychom přidali ještě zralé nakrájené banány, tak je to ještě lepší, ale nezkoušela jsem. Vše rozmixujeme.

  3. Formy na nanuky po krajích můžeme ozdobit pikaem a naplníme banánovým krémem. Do plných forem dáme nakonec doprostřed pikao a zatlačíme špejlí nebo nanukovou tyčkou dolů, ať je podél celého středu a dáme zmrazit.

  4. Po několika hodinách vytáhneme a formy namočíme do horké vody, ať jde nanuk lehce vyjmout.

Poznámka od kuchařky

Zkoušela jsem do části směsi přidat i rozpustnou kávu a smetánku do kávy a je to taky výborné.

Komentáře k receptu Banánové nanuky a čokoládovým vnitřkem

Tématické fráze: banánový nanuk banánové nanuky domaci bananovy nanuk recept na banánové nanuky banánové nanuky recept babanove nanuky bananovy nanuky recept na bananové na nanuky bananove řezy recept bez laktozy bábovka s pudinkem u vnitřkem bananovy recept na nanuky tvarohový nanuk recept nanuk z tvarohu a pudinku domácí nanuk banánový banánovo tvarohové nanuky banánové nanuky\\ recept nanuk ze šlehačky nejlepší banánové jahodove nanuky recept na banánový nanuk recept na dezert z pikaa