Zeleninové závitky

petram Kuchařka: petram

Bezmasá jídla 3 názory

Suroviny

římský salát
okurka
paprika
masité rajče
mrkev
avokádo
hummus
citron nebo limetka
pepř
Recept si zatím oblíbili 4 kuchaři

Postup přípravy receptu

  1. Listy římského salátu omyjeme, důkladně osušíme a odřízneme nejspodnější část, kde je středová žilka příliš tuhá.

  2. Spodní okraj potřeme dvěma lžičkami hummusu, na něj rozložíme na tenké nudličky nakrájenou okurku, papriku a mrkev a převrstvíme plátkem rajčete a avokáda.

  3. Nakonec vše opatrně zarolujeme, od naplněného okraje směrem k horní volné části listu. Závitek položíme okrajem dolů, aby se nerozmotal. Ostrým nožem ho překrojíme napůl, aby vynikla zeleninová náplň, a můžeme podávat.

Poznámka

Závitky se hodí jako předkrm nebo lehká zeleninová večeře. Pokud by se vám otevíraly, můžete okraje „přilepit“ pomocí hummusu.

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 58 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Zeleninové závitky

Tématické fráze: zeleninove zavitky zeleninový závitek recept na zeleninove zavitky zeleninový závin zavutky že zeleného listu recept zeleninove závitky jarní zeleninové závitky s s avokádem nepečené závitky zeleninové závitky recept recepty zeleninove zavitky závitky v zeleném listu zavitek se zeleninou masite zavitky zeleninovy zavitky zeleninové závtky zelenivé závitky zavitky zeleninové