Farmářská sekaná v listovém těstě

Suroviny

500 g mletého masa (vepřové + hovězí)
1 velké oloupané a nastrouhané jablko
1 větší očištěná nastrouhaná mrkev
1/4 očištěného nastrouhaného celeru
1 lžíce kremžské hořčice
50 g nastrouhaného kvalitního sýra
sůl
pepř
podle potřeby strouhanka
kmín
1 rozválené listové těsto na pečícím papíře
3 vařená vejce na tvrdo
Na potření:
1 vejce
2 lžíce zakysané smetany
Na posyp:
hrubá sůl
kmín

Postup přípravy receptu

  1. Maso promíchejte v míse s jablkem, mrkví, celerem, hořčicí, nastrouhaným sýrem, solí, kmínem a strouhankou. Propracujte tak, aby vám vznikla vláčná a tvárná směs. Připravte si listové těsto, doprostřed těsta dejte polovinu masa . Na maso dejte vařené vejce pěkně za sebe, zakryjte zbylým masem a vytvarujte do podlouhlého válečku.

  2. Zabalte do listového těsta tak, aby vznikl balíček. Potřete rozšlehaným vejcem promíchaným se zakysanou smetanou. Těsto několikrát propíchněte, posypte hrubou solí a kmínem.

  3. Vložte do rozehřáté trouby na 180°C pečte zhruba 60 až 90 min. Doba pečení je orientační, já asi po 20 min. přikryla alobalem, před dopečením jsem sundala a dopekla do křupavé kůrčičky.

Komentáře k receptu Farmářská sekaná v listovém těstě

Tématické fráze: sekaná v listovém těstě sekaná v teste sekana v listkovem teste sekaná v v listovém těstě mleté vepřové maso recepty v listovém těstě recepty z listového těsta maso v listovem teste mleté maso v listovém těstě sekana pecene v listovem teste velikonoční sekaná v listovem těšte maso sekaná s vejci v listovém v listovém těstě sekaná v listovém těstě top recepty sekaná s vejci v listovém těstě youtube recepty sekaná vepřovaá sekana v listovém těstu vepřová sekaná v listovém těstě farmařska sekana s vejcem recept sekana v listovem teste recept farmářská sekaná pečeně vepřová pečeně v listovém těstě