Zelí s křenem

Suroviny

5 kg zelí
4 ks cibule
3/4 l octa
1 deko
40 dkg cukru
1 dcl oleje
8 dkg strouhaného křenu

Postup přípravy receptu

 1. Zelí a cibuli pokrájíme, dáme do větší mísy a přidáme strouhaný křen a promícháme. Ocet, deko, olej a cukr přivedeme k varu a necháme chvíli povařit.

 2. Nachystáme si zavařovací sklenice do kterých budeme dávat zelí, sklenice nacpeme zelím a zalejeie nálevem. Zavařujeme na 80°C 15minut.

Poznámka od kuchařky

Nemusíme ani zavařovat,stačí když se nechá zelí ve sklenicích uležet.

Komentáře k receptu Zelí s křenem

 • Gabina Gabina

  Dešťovko, myslím, že fotka od Ivako je doby letní soutěže, takže možná ani nebyla dělána přesně podle receptu, ale hlavně šlo o body za vložení fotky k receptu :-//

  Odpovědět

 • destovka destovka

  Moniko v te smesi jsou take okurky??:-8

  Odpovědět

 • pipre pipre

  Toto zelíčko si zavařím.Zkusím z menší dávky.:yes: Po zkušenostech s plněnými paprikami zelím, které se údajně také nemusely zavařovat a nakonec po nějaké době zelí začalo kvasit a tak, že mi začalo vytékat ze sklenic, tak raději doporučuji zavařit. Nevím, co jsem udělala špatně, kamarádce nevykvasily, nebo mi napsala špatně recept. :-( Nakonec jsem nic nevyhodila a prostě použila na dušené kyselé zelí i s těmi paprikami, které jsem jen pokrájela, k masu a knedlíkům, protože samostatně to bylo hodně kyselé a nedalo se to jíst jako salát. Uvařené zelí s paprikami mělo ale dobrou a zajímavou chuť.

  Odpovědět

Tématické fráze: zelí s křenem zeli s krenem recept kyselé zelí s křenem zavařování zelí s křenem křenové zelí salát z kyselého zelí s křenem zelí s křenem bez deka recept zeli s krenem recept na zelí s křenem strouhane zeli s křenem jak zavařit kyselé zelí zavařujeme zelí cervene zeli s krenem zavařování kyselého zelí zavařené zelí s křenem zelí s křenem recepty recepty zelí s křenem jak zavařit zelí papriky plněné zelím s křenem zavařovaný křen