Květáková polévka s koprem

Suroviny

1 střední květák
2 brambory
1/4 pórku
1-2 stroužky česneku
kousek másla
2 kuličky nového koření
100 ml smetany nebo mléka
vývar nebo voda
čerstvý kopr
sůl
bílý pepř

Postup přípravy receptu

  1. Nakrájíme pórek a brambory na kousky. Květák rozebereme na malé růžičky. Rozpustíme máslo a restujeme pórek. Po chvíli přidáme brambory, květák a zalijeme to vývarem.

  2. Přidáme koření a vaříme do měkka. Mezitím asi po asi pěti minutách vytáhneme pár kousků květáku, a odložíme na ozdobu.

  3. Po změknutí zeleniny, polévku rozmixujeme (nové koření vytáhneme) dohladka. Přidáme smetanu, necháme jen krátce zavařit a přisypeme nasekaný kopr.

  4. Polévku dochutíme, na talíři přidáme odložený květák. Máme rádi pikantní, tak jsem ji pokapala chilli olejem, ale nemusí být, stejně jako to vejce, místo toho třeba krutonky

Poznámka od kuchařky

Kopr přidávejte postupně podle chuti, aby květák nepřebil, ale tu chuť jen podpořil.

Komentáře k receptu Květáková polévka s koprem

Tématické fráze: květáková polévka s koprem polevka kvetakova s koprem květáková polévka květáková polévka s krupickou květáková polévka s mrkví a koprem recepty kvetakova polevka s koprem květák porek květák polévka květáková polévka s koprem recept květáková polévka s koprem recepty kkvetakova polevka s koprem polévka s koprem top recept polevka z mrkve a květáku a koprem kvetakova polevka s vejci a koprem letní květáková polévka květak s koprem polevka