Brokolicovo-květáková polévka se žampiony a zakysanou smetanou s koprem

Polévky Doba přípravy: 50 minut 2 názory

Polévky Doba přípravy: 50 minut 2 názory

Suroviny 2,5 litru

1/2 brokolice
1/2 květáku
1 cibule
pórek
4 žampiony
2 větší brambory
kopr
100 ml zakysané smetany
1 vejce
1 lžíce Podravky
sůl
pepř
olivový olej

Postup přípravy receptu

  1. Nejdřív si rozebereme květák a brokolici na menší kusy, žampiony na plátky, brambory na kostičky, pórek na proužky a cibuli nadrobno.

  2. V hrnci pak cibuli osmažíme, přidáme brambory, květák a brokolici, necháme chvilku dusit bez vývaru a pak zalijeme vodou, dáme Podravku a necháme vařit, když nám zelenina měkne, přidáme žampiony s pórkem a vaříme do měkka.

  3. Všechno pak ručním mixerem umixujeme trochu nahrubo (zahustí nám to polévku), ochutnáme, dosolíme a připravíme si zálivku.

  4. Do kysané smetany dáme naběračku rozmixované polévky, přidáme vajíčko, rozšleháme, vylijeme do polévky, přidáme kopr, necháme přejít varem a je hotová.

Poznámka od kuchařky

Obě košťálové zeleniny jsem potřebovala využít a tím dodělat, proto vznikla tato polévečka, která je mimochodem výborná a zakysaná smetana je tam chuťově moc fajnová.

Komentáře k receptu Brokolicovo-květáková polévka se žampiony a zakysanou smetanou s koprem

Tématické fráze: brokolicovo květáková polévka brokolicová polévka bez smetany květáková polévka se žampiony brokolicová polévka se zakysanou smetanou žampionová polévka se zakysanou smetanou žampionová polévka se smetanou brokolice kvetakova polevka brokolicová květáková polévka květáková polévka s žampiony brokolico květáková polévka polévka z květáku a brokolice květáková polévka s brokolicí brokolicovokvětáková polévka brokolicovo květáková polévka květáková polévka bez smetany brokolicovo kvetakova polévka recept brokolicokvětáková polévka žampionový nákyp brokolicová polévka se smetanou květáková se žampionovy polévka