Pickles s červenou řepou a křenem

mysulka Kuchařka: mysulka

Zavařeniny 8 názorů

Suroviny

650 g bílého zelí
350 g červené řepy
3 - 4 lžíce jemně nastrouhaného křenu
15 - 20 g mořské, nebo himálajské soli
Recept si zatím oblíbilo 12 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Zelí nakrouháme najemno, oloupanou řepu nastrouháme nahrubo. Obojí dáme do mísy, přidáme křen a sůl. Pořádně promačkáme a necháme chvilku odpočinout, po chvilce opět promačkáme a to opakujeme do té doby, než zelenina pustí šťávu.

  2. Zeleninu postupně vkládáme do kvašáku a vždy rukou upěchujeme, zelenina musí být celá ponořená ve šťávě. Zatížíme a necháme při pokojové teplotě 5 - 7 dní kvasit.

  3. Zkvašenou zeleninu přendáme do sklenic a uložíme do lednice, kde vydrží několik týdnů.

Poznámka

Když nemáme kvašák, dáme zeleninu do sklenice a zatížíme například lahví od piva, kterou zbavíme etikety, řádně umyjeme a naplníme vodou.

Kvašená zelenina je velice zdravá, obsahuje spoustu bakterií mléčného kvašení, ale i vitamíny a minerální látky. Měli bychom jíst alespoň 2 lžíce denně.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 52 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Pickles s červenou řepou a křenem

Tématické fráze: kvašená červena řepa s křenem pickles recepty pickles recept recept na pickles zelí s červenou řepou a křenem recepty na pickles kvašák na pickles kvašené zelí s červenou řepou kvasena cervena repa pickles pikles z červené řepy kvašené zelí s řepou kvašená červená řepa recepty picles z červené řepy kvasak recept kvašený salát z červené řepy kvašené zelí s křenem kvašena řepa s křenem recept pickles pikles recepty