Kvašená zelenina Pickles

Katka B Kuchařka: Katka B

Zavařeniny 2 názory

Suroviny

na 100 g zeleniny 2 g soli
Jakákoli tvrdá zelenina, např.:
hlávkové zelí (bílé, modré i čínské)
mrkev
ředkvička
ředkev
červená řepa
cibule
Na ochucení:
kmín
křen
feferonka
česnek
(záleží na chuti a taky, co je zrovna k mání)
Recept si zatím oblíbili 4 kuchaři

Postup přípravy receptu

  1. Zelí nakrájíme na tenké nudličky a ostatní nastrouháme nebo vše dáme do kuchyňského robotu nastrouhat (ne úplně na kaši!). Pak zvážíme, kolik je zeleniny a adekvátně k množství přisypeme poměr soli. Vše je dobré promíchat, nechat chvíli odležet, aby sůl pomohla zelenině pustit šťávu a zkřehnout. Pak ještě rukama zeleninu promačkáme, ať je vláčná - to urychluje kvašení a pomáhá při plnění do nádoby.

  2. Pak zeleninu pořádně napěchujeme do kvašáku a nebo sklenice tak, abychom vytlačili všechen vzduch ze zeleniny a zároveň se na povrchu objevila přebytečná šťáva. Vždy by měla být zelenina potopená, jinak hnije.

  3. Teď je důležité zatížit zeleninu a nechat na teplém místě kvasit. Podle množství zeleniny a tepla v místnosti asi tak 3-5 dní. Jakmile je zelenina vykvašená (poznáte to podle toho, že je měkká a příjemně nakyslá, neštípe a nepálí) můžete jí dát do skleničky a uchovávat v ledničce. Tam vydrží i několik týdnů, ale vždy je třeba myslet na to, aby zelenina byla potopená.

Poznámka

Více na mém blogu http://katfoblog.blogspot.cz/

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 19 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Kvašená zelenina Pickles

Tato webová stránka používá cookies pro vylepšení naších služeb. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Tématické fráze: pickles recept pikles recept nakládaná zelenina pickles pikles recepty recepty na pickles nakládaná kvašená zelenina recept na pikles nádoba na kvašenou zeleninu kvašena zelenina recept pickles recepty kvasena zelenina pikles recept pikles pickles zelenina pikles kolik soli na kvašenou zeleninu recepty na kvašenou zeleninu kvašená recept pickles picles recept kvašená zavařenina

Zapomněl/a jsem heslo