Kvašená zelenina Pickles

Katka B Kuchařka:

Ostatní 2 názory

54

Suroviny

na 100 g zeleniny 2 g soli
Jakákoli tvrdá zelenina, např.:
hlávkové zelí (bílé, modré i čínské)
mrkev
ředkvička
ředkev
červená řepa
cibule
Na ochucení:
kmín
křen
feferonka
česnek
(záleží na chuti a taky, co je zrovna k mání)
Recept si zatím oblíbili 4 kuchaři

Postup přípravy receptu

  1. Zelí nakrájíme na tenké nudličky a ostatní nastrouháme nebo vše dáme do kuchyňského robotu nastrouhat (ne úplně na kaši!). Pak zvážíme, kolik je zeleniny a adekvátně k množství přisypeme poměr soli. Vše je dobré promíchat, nechat chvíli odležet, aby sůl pomohla zelenině pustit šťávu a zkřehnout. Pak ještě rukama zeleninu promačkáme, ať je vláčná - to urychluje kvašení a pomáhá při plnění do nádoby.

  2. Pak zeleninu pořádně napěchujeme do kvašáku a nebo sklenice tak, abychom vytlačili všechen vzduch ze zeleniny a zároveň se na povrchu objevila přebytečná šťáva. Vždy by měla být zelenina potopená, jinak hnije.

  3. Teď je důležité zatížit zeleninu a nechat na teplém místě kvasit. Podle množství zeleniny a tepla v místnosti asi tak 3-5 dní. Jakmile je zelenina vykvašená (poznáte to podle toho, že je měkká a příjemně nakyslá, neštípe a nepálí) můžete jí dát do skleničky a uchovávat v ledničce. Tam vydrží i několik týdnů, ale vždy je třeba myslet na to, aby zelenina byla potopená.

Poznámka

Více na mém blogu http://katfoblog.blogspot.cz/

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Sdílet na Facebooku Poslat emailem

Recept sdílelo již 18 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Kvašená zelenina Pickles

Přidat komentář

Tato webová stránka používá cookies pro vylepšení naších služeb. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Tématické fráze: pickles recept pikls recept kvasena zelenina s cesnekem zelenina na přípravu pickles zelenina piksklies jak zatížit zeli kvasena zelenina na celi rok recept pikles picles recept kolik soli na kvašenou zeleninu kuchařky kvašení zeleniny míchaná kvašená zelenina

Zapomněl/a jsem heslo