Těsto na bramborové knedlíky

Přílohy Doba přípravy: 1-1,30 hodiny 2 názory

Přílohy Doba přípravy: 1-1,30 hodiny 2 názory

Suroviny

750-800 g brambor
1 vajíčko
10 dkg dětské krupičky
20 dkg hrubé mouky
trochu soli

Postup přípravy receptu

 1. Brambory se slupkou uvaříme v osolené vodě. Necháme zchladnout. Poté vezmeme lis na brambory, kdo nemá, tak na struhadle, na části s hrubými otvory. Poté přidáme ingredience a hned vypracujeme těsto, neboť řídne !
  Desku posypeme hrubou moukou a děláme knedlíky, které vaříme v osolené vodě 8 minut.

Poznámka od kuchařky

Já tohle těsto mám od přítelovy babičky, těsto se nerozpadá krásně drží.... už jsem ho dělala na bramborové knedlíky plněné a noky a je super :) Vím, že takových receptu je spousta, ale tenhle je pro mě nejlepší. Předtím se mi vždy něco pokazilo, většinou se těsto rozvařilo.

Komentáře k receptu Těsto na bramborové knedlíky

 • elasik elasik(autor receptu)

  mirca75: jee tak to jsem moc radaaa :) ze vam chutnalo :)

  Odpovědět

 • mirca75 mirca75

  Eliško, dnes jsem dělala knedlíky podle tvého receptu a jsou moc dobré. Dělala jsem pro děti ve formě malých kuliček a bylo jich 42 ks.

  Odpovědět

Tématické fráze: těsto na bramborové knedlíky bramborove testo bramborové knedlíky recept bramborové knedlíky těsto na bramborový knedlík bramborové těsto recept bramborove testo na knedliky bramborový těsto recept na bramborové těsto bramborovy knedlik testo těsto na bramboráky bramborove testo s krupici bramborove testo teato bramborové knedlíky bramborové knedliky těsto bramborové těsto recepty bramborové těsto top recepty bramborové knedlíky postup těsto bramborové knedliky dobre bramborove těsto