Salát z ředkve, mrkve a okurky

Karolina09 Kuchařka: Karolina09

Saláty 2 názory

Suroviny

salátová okurka
3 mladé mrkve
bílá ředkev
1/2 svazku pažitky
2 lžíce oleje z praženého sezamu
2 lžíce rýžového octa
2 lžíce světlé sójové omáčky
2 lžičky třtinového cukru
sůl
špetka drcených čili papriček
Recept si zatím oblíbili 3 kuchaři

Postup přípravy receptu

  1. Okurku, je-li nutné, oloupejte, odstraňte semínka. Mrkev a ředkev očistěte. Zeleninu nakrájejte na nudličky. Poměr surovin by měl být asi 1/3 z každé.

  2. Pažitku nasekejte a přidejte k zelenině.

  3. Zbývající suroviny smíchejte a zálivkou přelijte salát. Nechte asi 10 min odležet. Můžete i déle, chutě se více spojí, ale zelenina ztratí na křupavosti.

Poznámka

Nevím, do jaké míry je recept autentický. Salát jsem jedla poprvé před dvaceti lety v Manile, v čínské či thajské restauraci. Používali, místo u nás běžné pažitky, pažitku čínskou, ta má lehce česnekovou chuť.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 84 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Salát z ředkve, mrkve a okurky

Tématické fráze: salát z bílé ředkve a mrkve bile řetkve salát z mrkve a ředkviček salát mrkev ředkviček mrkev a ředkev recepty recepty z okurek zeleninový salát z řetkve salát z bílé ředkve a okurky krájení okurky na nudličky zeli z redkve salát z okurky, mrkve, papriky recepty z černé redkeve salát paprikou a ředkev recepty thajský salát s okurky a bílé ředkeve salát mrkev, okurka bila rekev a mrkev a okurka salat z okurky ředkev a mrkev salát salát z bílé ředkve s kyselou okurkou salát z černé ředkve, mrkve a hlávkového salátu