Lehký dortík z rýžového chlebíčku s ovocem (bez mouky)

Suroviny

6 rýžových chlebíčků (cca 80 g)
(měla jsem bio rýžové chlebíčky)
200 g čokolády na vaření
šťáva ze dvou citronů
600 g měkkého tvarohu
160 g bílého jogurtu
50 g cukru krupice
8 plátků želatiny a voda (podle návodu)
200 g smetany ke šlehání
3 PL marmelády z lesních brusinek na potření
2-3 kiwi
máslo a strouhaný kokos na vysypání dortové formy

Postup přípravy receptu

  1. Nejdříve rozpustíme čokoládu ve vodní lázni. Rýžové chlebíčky nalámeme (nadrtíme) na menší kousky a smícháme s rozehřátou čokoládou. Hmotu z rýžových chlebíčků a čokolády narovnáme do dortové formy, kterou jsme vymazali máslem a vysypali strouhaným kokosem. Hmotu potřeme brusinkovým džemem a dáme na hodinu a půl do chladu.

    Mezitím citronovou šťávu smícháme s měkkým tvarohem, bílým jogurtem a cukrem. Želatinové plátky připravíme podle návodu. Tekutou želatinu pak vmícháme do tvarohového krému.

  2. Šlehačku ušleháme. Když začne tvarohový krém želírovat, vmícháme do něj ušlehanou šlehačku. Takto připravený krém nalijeme na vychladlý korpus, poklademe olupanými a pokrájenými plátky kiwi a dáme na cca 4-6 hodin do chladu.

Poznámka od kuchařky

Inspiroval mne recept z knihy : "Pečeme bez mouky " - od Anja Donnermeyerová. Přidala jsem pak podle sebe ještě džem a kiwi.

Komentáře k receptu Lehký dortík z rýžového chlebíčku s ovocem (bez mouky)

Tématické fráze: moučník z rýžových chlebíčků dort z rýžových chlebičku recept z rýžových chlebíčků recepty bez mouky recepty z rýžových chlebíčků zakusek s ryžových chlebičku desert z rýžových chlebíčků recept ryzovych chlebíček nepečený dort z rýžových chlebíčků nepečený dortík z rýžových chlebíčků ovocné dorty recepty rýžový cukr rýžový chlebíček s jogurtový koláč ryzovy chlebicek dort moučníky z rýžových chlebíčků korpus z ryžovych chlebíčku nepečeny dort z ryžovich chlebíčku bez želatiny nepečeny dort z ryžovich chlebíčku tvarohovo kokosový koláč z rýžových chlebíčků pečeme bez mouky anja donnermeyerová