Vajíčková pomazánka se sýrem a šunkou

Suroviny 3 - 4 porce

4 vařená vejce
100 g (větší obdélníček) smetanového taveného sýru
100 g tvrdého sýru, např. horácký nebo Gouda...
100 g šunky od kosti nebo dušené (dle chuti)
100 g pomazánkového másla
100 g Majolky®
2-3 jarní cibulky
sůl
bílý pepř

Postup přípravy receptu

  1. Oloupaná, na tvrdo vařená vejce nastrouháme společně se sýrem na struhadle (velikost slz dle naší představy) do misky, kam přidáme i drobně pokrájenou světlou část lahůdkových cibulek, pomazánkové máslo, jemně pokrájenou šunku, majolku dle požadované hustoty pomazánky, osolíme a opepříme dle chuti, promícháme a necháme v chladnu krátce proležet.

  2. Podáváme s čerstvým pečivem či chlebem, mažeme na plátky veky nebo rohlíků, dozdobit stačí jen čerstvou sezónní zeleninou nebo nasekanou zelenou natí z cibulky.

Komentáře k receptu Vajíčková pomazánka se sýrem a šunkou

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: vajíčková pomazánka se sýrem pomazanka se sunkou a syrem vajickova pomazanka vajíčková pomazánka z pomazánkového másla a smetanového taveného sýru vajíčková pomazánka s tvrdým sýrem vajíčková pomazánka se sýrem a celerem vajíčko á pomazánka se sýrem vajíčkoá pomazánka se sýrem pomazánky se šunkou a sýrem sunkove pomazanky vajickova pomazanka z taveného sýra vajckova pomazánka se syrem pomazánky se se šunkou a sýrem vajickova pomazánka s taveného sýru sýr sunkovy pomazanka horácky sýr vajíčková pomazánka se se se syrem pomazánka vajíčko se sýrem šunkovo vajíčková pomazánka vajičková pomazanka s goudou