Pečený králík podle babičky

Jiné maso Doba přípravy: 2 hod 0 názorů

Jiné maso Doba přípravy: 2 hod 0 názorů

Suroviny 4-6 porcí

králík bez hlavy
2 velké cibule
slanina iberijská, může být i anglická (silnější plátky)
olej
sůl
voda na podlití
uzená kýta - asi 40 dkg, nebo rolovaná plec
1 stroužek česneku

Postup přípravy receptu

  1. Nakrájíme cibuli, stačí na slabší kolečka, nakrájíme slaninu na hranolky cca 1x1 cm, uzené maso nakrájíme na 2 cm plátky.

  2. Opláchneme králíka, mírně potřeme česnekem, slaninou ho prošpikujeme špikovadlem, kdo nemá, udělá dírky skrz svalovinu tak, aby se tam hranolky slaniny vešly a pokud možno byly skrz. Na špikování maximálně záleží, podle toho bude maso šťavnaté nebo taky suché. Dáme do pekáče, králíka posypeme cibulí, pokud možno rovnoměrně, já dávám navrch ještě plátek nebo dva slaniny, obložím ho uzeným, dostatečně podliji, přiklopím dalším pekáčem a dám do trouby. Moc nesolím, uzené je slané dost. Po 70 minutách odklopíme a přelijeme maso.

  3. Doba pečení 1 hodina 10 minut při 180 stupních, odklopíme na kůrčičku cca 15-20 minut.
    Podáváme s knedlíkem a zelím, ke králíkovi vezmeme kousek uzeného a otevřeme si pivko.

Komentáře k receptu Pečený králík podle babičky

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: nejlepší pečený králík pečeny králík pomalu pečený králík pečený králík s hlavou spikovani králíků zapeceneho králíka pečený králík recept králík jako od babičky kralik od babičky pečený králík s uzeným pečeny králík recepty nejlepší pečený králík se slaninou pečený králík se slaninou a česnekem pečený králík se slaninou kralik po babičky králík pečený scibulí a anglickou pečeny kralik s uzeným masem peceny kralik na česneku kralik peceny s uzenym recepty z pro králika