Králík pečený s uzeným masem

Suroviny

2 králičí přední nohy
2 králičí hřbety
200 g uzeného masa
50 g anglické slaniny
150 ml červeného suchého vína
5 snítek čerstvého tymiánu
pikantní hořčice
sůl
pepř
1 malá palice česneku

Postup přípravy receptu

 1. Maso osolíme, opepříme a pomažeme hořčicí.

 2. Na každý kousek dáme větvičku tymiánu, na roládky špalíček uzeného a spíchneme špejlí, nohy obalíme slaninou.

 3. Zbytek uzeného přidáme do pekáčku, podlijeme vínem, přidáme rozkrojenou hlavičku česneku a pečeme doměkka. Je-li potřeba, podléváme během pečení vínem nebo vodou.

Poznámka od kuchařky

Doporučuji podávat s bramborovým knedlíkem a špenátem

Komentáře k receptu Králík pečený s uzeným masem

 • jan.alois jan.alois

  Je to ve skutečnosti králičí svíčková. A to nad kostí je vlastně kotletka z pohledu prasete.:-)

  Odpovědět

 • gabrusa gabrusa

  Kousky masa pod hřbetem se dají nazvat panenka. :-)

  Odpovědět

 • bazalka bazalka

  Parádní recept ! Jen sehnat toho králíka. "Kousky masa pod hřbetem" jsou skvělé, ale taky nevím, jak to nazvat. :-D A ten pečený česnek...mňam. :yes::-)

  Odpovědět

 • Iljusa Iljusa

  těmi roládkami jsi mne rozesmála , my tomu říkáme králičí svíčková :-D:-D, nic lepšího nás nenapadlo ;-)řežu to rovnou i s masem od kosti

  Odpovědět

 • maris maris (autorka receptu)

  pipre, u nás je to taky vzácné maso, / na rozdíl od Škopkových ze Slunce,seno .. :-D:-D /, protože - přesně jak Ty říkáš - taky ho vždycky sháním od chovatele, kdy vím, že je naprosto čerstvý. Děkuju Ti, i Janě, za bodíky :-)

  Odpovědět

 • pipre pipre

  Jejda Maris, já králíčí maso miluji snad nejvíc :-)Jednak je dietnější a také asi proto, že moje maminka ho vždycky uměla strašně chutně připravit. Já ho nedělala už dlouho a také se konečně chystám. Jak píše Jana, u nás moc k sehnání není a já zatím nenatrefila ani na ty nožky :-( Nejraději bych ale čerstvě zabitého od nějakého chovatele :-)To bych si udělala králičí hody na pár dnů:-* :-)Jasný bodík:yes:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  To nevadí, maris, ty máš vždycky všechny fotky super. My máme králíka moc rádi. Už jsem se zmiňovala. Horší je ho sehnat. Teď občas jsou ty přední nohy, tak vždycky hned vezmu 3 balíčky a jdu na to. tady to příjde taky na řadu. Voní až sem:-p:yes::yes:

  Odpovědět

 • maris maris (autorka receptu)

  Fotka už hotového jídla mně nešla nahrát, až na potřetí, proto je až poslední, tak jsem to vůbec nechtěla a omlouvám se. :-8

  Odpovědět

Tématické fráze: jak dlouho pect kralika jak připravit králíka jak dlouho se peče králík pečený králík přední nohy králíka pečené naložení králíka pečený králík se špenátem králík pečený naložení masa na uzení pečené uzené maso chovatelé králíků králík recepty králik přední nohy pečené králičí nohy králičí hody pečený králík recept králík se špenátem králik na bazalce kralici pecene králík na cesneku s uzenym