Grilovaná krkovice na česneku

Grilování Doba přípravy: 1h 1 názor

Grilování Doba přípravy: 1h 1 názor

Suroviny 4-6 porcí

vepřová krkovice vcelku, bez kosti 750 g
česnek - 1 celá palička
kmín celý
sůl
pepř
olivový olej

Postup přípravy receptu

  1. Maso očistíme a opláchneme, potom prošpikujeme půlkou stroužků česneku z oloupané palice. Maso dále nasolíme a opepříme a přidáme kmín. Celou krkovici potom vložíme na připravený alobal a zbylým česnekem obsypeme dokola a zalijeme olivovým olejem. Celé to pečlivě zabalíme do alobalu, aby neunikla žádná šťáva a vložíme pod poklici rozpáleného grilu. Maso grilujeme cca 40 minut za občasného otočení.

  2. Grilované maso necháme minimálně 10 minut odpočívat zabalené v alobalu. Potom můžeme začít podávat. Maso krájíme přes vlákno, aby hezky vynikl prošpikovaný česnek. Ideální podávat se salátem.

Komentáře k receptu Grilovaná krkovice na česneku

  • mika59 mika59

    Dělali jsme podobně. jen jsme nešpikovali ale marinovali výborné.

    Odpovědět

Tématické fráze: grilovaná krkovička na česneku grilovaná krkovička na na česneku grilovaná krkovice s kostí celá krkovice na grillu recept na vybornou grilovanou krkovici grilovaná krkovička s kostí top recepty grilovana krkovice s medem a cesnekem co se zbylým grilovaný masem krkovice prošpikovat česnek grilovaná krkovička na kmíně krkovička na česneku na gril celá krkovička v alobalu na grilu krkovice na česneku