Dušičky - rohlíkové pečivo

Suroviny 20 porcí

Suroviny:
500 g hladké mouky
30 g droždí
70 g cukru
70 g másla
1 vejce
špetka soli
250 ml vlahého mléka
400 g švestkových povidel
2 lžíce mandlí, nejlépe nasekaných
1 vejce na potření

Postup přípravy receptu

 1. Nejprve jsem připravila kvásek.
  Do vlažného mléka jsem přidala lžičku cukru, rozdrobila droždí, přidala lžičku mouky, vše zamíchala a na teplém místě nechala vzejít kvásek.

 2. Mezitím jsem do mísy nasypala hladkou mouku, cukr, špetku soli, přidala vejce, rozpuštěné máslo a kvásek. V robotu jsem nechala vypracovat těsto. Nesmí se lepit na mísu a musí být hladké. Pokud by lepilo, přidejte trochu mouky.

 3. Hotové těsto jsem přenesla na pomoučněnou plochu a krátce propracovala. Utvořila bochánek, vrátila do mísy, pomoučnila a na teplém místě nechala kynout hodinu.

 4. Na pomoučněné ploše jsem vykynuté těsto rozválela válečkem na obdélník o tloušťce 1 cm a nakrájela čtverce asi 6 x 6 cm. Na každý jsem dala lžičku povidel a zabalila.

 5. A tady pozor. Zpočátku jsem klasicky vrchní cíp přilepila na ten spodní, ale během kynutí se mi těsto oddělilo, proto jsem ten vrchní cíp znovu přetáhla přes spodní a zasunula do spodku těsta. No, podívejte se raději na video :).

 6. Povrch každého kousku jsem potřela rozšlehaným vajíčkem a posypala mandlemi. Pekla jsem v troubě vyhřáté na 200°C 20 minut. Po 15 minutách doporučuji kontrolovat - každá trouba peče jinak.

Komentáře k receptu Dušičky - rohlíkové pečivo

 • dvevtroube dvevtroube(autor receptu)

  zdenka.s: Orechova pujde. U te tvarohove bych se bala, ze vytece, ale nemam vyzkouseno.

  Odpovědět

 • zdenka.s zdenka.s

  Povidla rodině nejedou, šla by i jiná náplň, třeba tvarohová nebo ořechová ? Ráda bych Vaše těsto vyzkoušela a hlavně ten "fígl " s balením :-K
  Tvarohová by asi vytekla :-?
  Hezký den

  Odpovědět

 • dvevtroube dvevtroube(autor receptu)

  gogyna: Super ???? Doporucuji upect a snist jeste tyz den. To jsou nejlepsi ????

  Odpovědět

 • gogyna gogyna

  Krása :-K:yes::-K uloženo brzo vyzkouším.:-)

  Odpovědět

Tématické fráze: povidlove dušičky mísy na dusicky povidlové dušičky recept rohlikove bochanky top recepty dusicky rohlikove testo prasek s práškem do pečiva kynuté jsou dušičky dušičky z těsta kynute dušičky recept na dušičky recept dušičky kynute příprava na na dušičky recepty na na dušičky rohlikove recepty rohlíková zapékačka dusicky recept povidlove dušicky povidlovedusicky recept na povidlové dušičky www povidlove dušičky