Africký sumeček se zeleninou na másle

Ryby Doba přípravy: 45 minut 0 názorů

Ryby Doba přípravy: 45 minut 0 názorů

Suroviny 3 porce

1 balení cca 600 g sumečka
250 g květáku
3 mrkve
250 g fazolek
100 g másla
2 lžíce olivového oleje
2 lžičky domácí grilovací koření (nebo koupené)
bylinková sůl dle chuti
čerstvě mletý pepř
solamyl na obalení masa
brambory malé 3-4 na porci

Postup přípravy receptu

  1. Očistíme zeleninu a nakrájíme mrkev na kolečka (můžeme si pohrát), rozebereme květák na malé růžičky, fazolky pokrájíme nebo použijeme mražené.

  2. Brambory oškrábeme, omyjeme a položené na lžíci nakrájíme plátky (tak je nedokrojíme). Takto připravené brambory dáme do zapékací misky, posolíme bylinkovou solí a poklademe plátky z poloviny másla . Přikryté dáme do vyhřáté trouby na180 °, podle druhu nádoby na zapékání mírně podlijeme nebo nemusíme podlévat. Po 30 minutách odkryjeme, přelijeme máslem, zvýšíme teplotu na 200-220 ° a dopečeme dozlatova.

  3. Ke konci pečení brambor připravíme zeleninu, můžeme udělat na páře buď odděleně nebo promíchanou, ale vždy na skus uvařenou, pak osolíme bylinkovou solí a opepříme. Sumečka opláchneme, osušíme papírovou utěrkou
    a nakrájíme na velikost soust. Na sumečka použijeme koření dle chuti, grilovací nebo na ryby, pak lehce obalíme v solamylu a opečeme na pánvi na másle. Pokud nepoužijeme přepuštěné máslo, přidáme olej, opékáme krátce asi 2 minuty z každé strany.

  4. Sumeček má velmi jemné maso a nepotřebuje dlouhou úpravu. Je oblíbený hlavně u dětí, nemá kosti a není cítit rybinou.

Komentáře k receptu Africký sumeček se zeleninou na másle

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: sumeček africký v troubě sumeček africký recept sumeček africký recepty africky sumecek recepty úprava sumečka uprava sumecka africkeho sumeček africký pečený recept příprava sumečka afrického sumecek africký peceny sumeček africký sumeček recepty sumeček africký pečený v troubě sumeček africký úprava recept na úpravu sumečka recept pečení africký sumeček africký recept na sumečka afrického africký sumeček příprava marinovany sumecek pečený africký sumeče sumeček v papilotě