Zdravější celozrnné knedlíky

janky3 Kuchařka: janky3

Doba přípravy: cca 45 min. cca 4 Přílohy 0 názorů

Suroviny

1/4 l mléka
2 velká nebo 3 střední vejce
1/2 hrnku pohankových vloček (=125 ml)
1/2 hrnku ovesné mouky
1/2 hrnku pohankové krupice
1 hrnek pšeničné celozrnné mouky
1,5 lžíce soli
1/2 prášku do pečiva
2 velké celozrnné bagety
Recept si zatím oblíbili 4 kuchaři

Postup přípravy receptu

  1. Nejprve dáme vařit vodu ve velkém hrnci. Bagety nakrájíme na kostičky (krájím nejprve podélně na poloviny, pak podélně přes na čtvrtiny, a potom zase přes na kostičky, ale každý má svůj způsob).

  2. Do větší misky klepneme celá vejce, rozšleháme, přilijeme mléko, osolíme, šleháme a přisypáváme pohankovou krupici, ovesnou mouku a pohankové vločky.
    Smícháme celozrnnou pšeničnou mouku s práškem do pečiva a vmícháme (nešleháme) do směsi.Těsto by mělo být jako hustější lívancové těsto. Pokud by vám zdálo moc řídké, přidejte trochu celozrnné mouky, moc tuhé - trochu mléka. Pak přidáme bagety.

  3. Tvoříme knedlíky asi 7 cm v průměru a maximálně 20 cm dlouhé, máčíme ruce ve studené vodě, obalíme v celozrnné mouce a vkládáme do vařící vody. Pracujeme rychle a hned přikryjeme poklicí. Opatrně odstrčíme ode dna a hlídáme, aby se nepřilepily. Od bodu varu vaříme 20 minut. Po chvíli snížíme teplotu. Zhruba v polovině času knedlíky rychle obrátíme a hned zase přikryjeme.

  4. I při vyndavání knedlíků je třeba pracovat rychle. Ideální by bylo mít někoho k ruce, kdo by obsluhoval poklici. Ale s "vyndavačem" knedlíků to docela jde zvládnout. Takže zvednout poklici, vyndat knedlík, přiklopit poklici, knedlík rozkrojit na půl a šup s ním do mísy. A znovu zvednout poklici....
    Proč tenhle postup? Aby se knedlíky nesrazily. Pokud by se to některému knedlíku přeci jen povedlo, při troše pochopení a tolerance lze jej sníst také. Třeba s vejci.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdíleli již 3 kuchaři a kuchařky

Ohodnoťte recept: Zdravější celozrnné knedlíky

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: zdrave knedliky recept na zdravé na knedlíky zdravé knedlíky recept celozrnne knedlíky recept celozrnné knedlíky zdravé knedlíky recept na zdravý knedlik recept na zdravé knedlíky celozrné knedlíky celozrné knedlíky zdravy knedlík recept celozrnný knedlík s vločky hrnečkový knedlík z celozrnného pečiva zdravé kneldíky zdravy knedlik knedlík z bagety zdravejsi kynuté knedlíky celozrnny knedlik recept celozrnné knedlíky

Zapomněl/a jsem heslo