Bažant s nádivkou

Suroviny

1 bažant
máslo
slanina
koření na pečené kuře
sůl
kmín
do nádivky:
rohlík (rozmočený v mléce a vejci)
1 vejce
trochu mléka
šunka
sůl - vše smícháme

Postup přípravy receptu

 1. Bažanta osolíme a okořeníme.

 2. Do otvoru pro nádivku vložíme slaninu a nádivku.

 3. Pod bažanta dáme máslo a za občasného podlévání pečeme při 200°C nejdříve pod pokličkou, později bez, celkem asi hodinu.

Komentáře k receptu Bažant s nádivkou

 • chevy chevy

  Tohle bych si dala hnedkaj, ale kde vzít bažanta:-?:-p:-8

  Odpovědět

 • Iriska Iriska

  Bažanta jsem už taky pekla. Na vánoce s bramborovým salátem je to lahůdka. Hodně jsem ho prošpikovala špekem a pekla jsem ho s kouskem bůčku. Tak peču i králíka (pokud se k němu dostanu). :yes: :yes: + bodík

  Odpovědět

 • pipre pipre

  Tento recept mne nadchnul :yes:. Také jsem chtěla někdy bažanta zkusit a po tomto si snad troufnu;-). A na ty brambory jsem také zírala:-) Takové neznám a byla jsem přesvědčena, že to jsou kolínka :-)..Bodík:yes:+

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Ježkovo voči, tak do třetice je mi to teprve jasné:-D, ale že to trvalo:-)) a to je jiná.....;-)

  Odpovědět

 • sidera sidera (autorka receptu))

  Příloha jsou bramborové špecle prolité šťávou z bažanta - polotovar z Globusu, pouze se uvaří v osolené vodě asi 10 minut, dají se dělat také nasladko.

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  taky jsem viděla-vidím těstoviny!:-O

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Sidero, tak vidíš, jak blbě vidím, cháááá:-D, ale prozraď mi jak jsi je vařila a krájela, že je máš úplně stejný, drobný a vizáží jako kolínka:-? Docela mě to zajímá,Ď;-)

  Odpovědět

 • sidera sidera (autorka receptu))

  Bažant chce promastit, je opravdu dost suhý, proto jsem do něho dala slaninu, maso je jemnější než kuřecí. Pro Bibinku - to nejsou těstoviny ale brambory ;-), byla jsem líná dělat knedlíky.

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Sidero, krásný recept:-!možná bych dala nějaké koření jako na černou zvěř a hlavně nějakej sosík, aby to nebylo suché.
  Co teda taky u tebe obdivuju, že dáš k bažantovi s nádivkou těstoviny, to jsem teda čučela:-Ojak vrána a nikdy by mě to nenapadlo. Určitě bych dělala knedlíky a zelí, nebo bramborový salát a podobně. Prostě to každý dělá podle svého, jak má rád a o tom to je:-!Ale stejně ti dávám boda

  Odpovědět

 • Iljusa Iljusa

  Když peču bažanta, ještě jej celého obalím v angl. slanině, řekla bych, že má trochu sušší masíčko.
  Sidero - tobě patří NEJVĚTŠÍ bodík - neboť jsou zde recepty bez fotky na bažanta, přesto jsi přidala receptík svůj a tak je vidět, že je pro tebe vaření zábavou, ne závodem o body :-!:-!

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Jiřko, bažanta aspoň u nás mají v Albertu, ale jen prsa, možná by mohla mít celé kusy Hypernova;-)

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Je to rozhodně odvaha. Já bych ho asi nějak předem naložila. Kdysi jsem to dělala jen tak, podobně, jako kuře a zdálo se mi to suché a kyselé. Nedávala jsem nádivnu, takže to bude zase asi jiné. Já bych určitě zkusila nějaké koření na divočinu. Nicméně, patří ti plus za odvahu a napiš, pokud můžeš, jak to chutnalo:-):yes::yes:

  Odpovědět

 • Jikotka Jikotka

  Fajnový recept,ale kde vzít bažanta :-((;-(:-D

  Odpovědět

Tématické fráze: recepty bažant pečený bažant s nádivkou bazant pečený bažant s nádivkou recept recept bazant bažant recept nádivka k bažantovi recepty na bažanta jak se peče bažant bažant recepty vareni bazant kure ala bazant s nadivkou jak uvařit bažanta kuře ala bažant recept na bažanta recepty-bažant bažant v nádivce recepty z bažanta kralik ala bazant jak udelat bažanta