Krůtí stehno podle mne

Drůbeží maso Doba přípravy: 10 minut plus 100 minut pečení 0 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: 10 minut plus 100 minut pečení 0 názorů

Suroviny 6 porcí

velké horní krůtí stehno s kostí nebo vykostěné
či dvě větší dolní stehna
100 g cibule
100 g špeku
5-6 stroužků česneku
1 lžíci soli
1 lžičku celého kmínu
1 dl vody

Postup přípravy receptu

  1. Omyté a osušené stehno nasolíme tak, že vetřeme sůl do masa, kůže i pod ni, kam se dostaneme, okmínujeme a necháme při pokojové teplotě vstřebat sůl.

  2. Cibuli nakrájíme nahrubo, špek na kostky 5x5 mm, dáme do pekáče a zvolna zahříváme, aby špek pustil tuk. Na něj vysypeme cibuli a česnek na plátky, za občasného míchání necháme pouze zavadnout. Mezitím rozpálíme troubu na 200 stupňů. Stehno nebo paličky vložíme na základ do pekáče a odkryté dáme do trouby.

  3. Pečeme 10 minut na 200 stupňů, poté stáhneme teplotu na 165-170 stupňů a pečeme zhruba hodinu bez povšimnutí. Po hodině přilejeme do pekáče zhruba deci vařící vody, můžeme zvednout teplotu na 175 °C a co čtvrt hodiny kontrolujeme. Za občasného přelití dopečeme tzv. na barvu. Po 30-40 minutách by mělo být hotovo.

Poznámka od kuchařky

Mezitím ohřejeme na kousku špeku a cibuli kysané zelí a uvaříme brambory, bramborové špalíky, bramborové halušky nebo bramborový knedlík, na co máme právě chuť a podáváme jako variaci vepřového. Chutí to vepřové připomíná, jen jde o zdravější variantu.

Přeji dobrou chuť.

Komentáře k receptu Krůtí stehno podle mne

K receptu nejsou žádné komentáře.