Chléb

Suroviny

1 kg hladké mouky
6 dkg droždí
trošku cukru
2 dcl vlažné vody
1 lžíci kmínu
2 lžíce soli
2 lžíce octa

Postup přípravy receptu

 1. Nechat 45 minut kynout na pomazaný plech udělat chleba nechat 20 minut stát, péct 50 minut v troubě pak potřít slanou vodou a 10 minut péct.

Komentáře k receptu Chléb

 • ferda30 ferda30

  Souhlasím s Cathleen, vody bylo málo-musela jsem přilívat. Taky jsem dělala v pečce, ale pekla v troubě:-)) A musím říct, že dobrý:yes: Dělala jsem půl na půl- hladkou-chlebovou. Pekla jsem na 170 a ke konci potřela a zesílila na 220. Jo a taky jsem dala míň soli, zdálo se mi jí docela dost;-)

  Odpovědět

 • cathleen cathleen (moderátorka)

  Zkoušela jsem ho v pečce, příště určitě vyzkouším i v troubě.
  Dělala jsem z poloviny dávky, ale vody, které tam podle receptu patřilo jen 100ml jsem dala víc. Asi 220-240ml. A přidala jsem zbytek slunečnice, semínka v chlebu máme moc rádi.

  Odpovědět

Tématické fráze: jak udelat chleba hrníčkový chleba hrníčkový domácí chléb video kořenový chleba videorecept hrničkový chléb recet na chleba kořenový chléb videorecept top recepty chleba recept na chleba recept na chleba v troubě video kořenový chléb video recept kořenový chleba video jak udelat chleba hrníčková chleba hellmans majoneza chleb video hrnickovy recept na chleba video recept na kořenový chleba jak udelat chleb dobrý chléb recepty