Tlačené makové koláče

Suroviny

Těsto:
140 g vody
půl rozšlehaného vajíčka (druhá polovina zůstane na pomašlování před pečením)
350-370 g hladké mouky
75 g zcela povoleného sádla
75 g cukru
velká špetka soli
13-15 g čerstvého droždí
Maková náplň:
250 g mletého máku
300 ml mléka
mletá skořice (1/4-1/2 lžičky, podle chuti)
lžíce pikantní marmelády
2 lžíce cukru
Na posyp:
mandlové lupínky

Postup přípravy receptu

  1. Ve vodě rozmícháme lžičku cukru, všechno droždí a asi lžíci mouky (vše z přichystaného, odváženého množství) a 30 minut necháme kvásek pracovat.

  2. Zatím si připravíme makovou nádivku: Mléko přivedeme k varu, vsypeme do něj mák a při nízké teplotě provaříme do zhoustnutí. Do odstaveného přidáme cukr, marmeládu a skořici a necháme vychladnout.

  3. K vykynutému kvásku přidáme zbytek surovin, dobře uhněteme, potom mísu zakryjeme a těsto necháme asi hodinu vykynout.

  4. Vykynuté těsto na pomoučeném stole propracujeme a rozdělíme na 8-10 kousků, z každého uděláme plošší bulku a všechny je uložíme na plech s pečícím papírem nebo fólií.

  5. Po částečném nakynutí – stačí 10 minut – do bulek vtlačíme důlek (třeba obyčejnou sklenicí, ale kdo peče koláče častěji, může si koupit v obchodě důlkovač na koláče), naplníme ho makovou náplní, posypeme mandlovými lupínky a koláče necháme dokynout (cca 30 minut). Okraje koláčům potřeme rozšlehaným vejcem a upečeme je ve vyhřáté troubě (190°C/15-18 minut).

  6. Hotové koláče budou chutnější, pokud jim hned po vytažení z trouby, ještě na plechu, potřete okraje rozpuštěným máslem smíchaným s rumem.

Poznámka od kuchařky

Tento a další moje recepty najdete na www.pekarnomanie.cz

Komentáře k receptu Tlačené makové koláče