Zelí ve sladkokyselém nálevu sterilované

Suroviny

hlávkové zelí
sůl
kmín
Nálev (1 litr):
0,7 l vody
26 g soli
70 g cukru
0,25 l 8% octa

Postup přípravy receptu

 1. Hlávky zelí bez košťálů nakrouháme a krouhanku předváříme po dobu 1 minuty ve vřící osolené vodě (na 1 l vody dáme 20 g soli).

 2. Odkapanou krouhanku pak smícháme s kmínem, napěchujeme do sklenic a zalijeme svařeným nálevem.

 3. Sklenice zavíčkujeme a zavaříme 50 minut při 90 °C.

Komentáře k receptu Zelí ve sladkokyselém nálevu sterilované

 • popoluska340 popoluska340

  Tak toto zeli sa mi moc paci.Mame uz doma natlacenu kapustu,ale aj tuto sladko kyslu musim spravit.Ako priloha k francuzskym pre manzela vyborne,a ja uz slintam ako ku granatiru si nalozim:-K:-K:-K:yes::yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • zizala zizala (moderátorka)

  cathleen: :-D Uklepla jsem se a než jsem to stihla opravit, už to nejde. Ty pytle jsou 2, máme soudek na 20 kilo zelí, což je tak akorát pro nás na rok.

  Odpovědět

 • cathleen cathleen (autorka receptu)

  zizala: tohle sladkokyselé mám ráda třeba chroupat jen tak, na chuť, když honí mlsná :-8

  Odpovědět

 • zizala zizala (moderátorka)

  cathleen: Já už ne, na sladkokyselo dělám cuketu a krouhané jen normálně nakládám na kysání. Prodávají ho po 10 kilech, to máme 1 pytle do našeho soudku akorát. Na sladkokyselo bych 10 kilo nezpracovala.

  Odpovědět

 • cathleen cathleen (autorka receptu)

  zizala: přesně, jak píšeš. My ho ale děláme i z kupovaných hlávek - teď nám část nakrouhaného zbyla po natlačení do zeláku (malý zelák, hodně koupeného zelí :-8 ), tak je zavařené v několika sklínkách. V zimě jako když najdem ;-)

  Odpovědět

 • zizala zizala (moderátorka)

  Když jsem ještě pěstovala svoje zelí, vždycky jsem pár sklenic dělala na sladkokyselo. Je to pak v zimě rychlé, jen cibulová jíška, na to zelí a je hotovo, ochuceno :yes:. Dělala jsem z něj i pomazánku na chlebíčky :-8

  Odpovědět

Tématické fráze: sladkokysele zeli sladkokyselé zelí recept zelí ve sladkokyselém nálevu sterilované zelí zelí v sladkokyselém nálevu nálev na zeli sterilované červené sladkokyselé zelí příprava sterilované zelí recept recept na sladkokysele zeli zelí ve sladkokyselém nálevu recept sladko kyselé zelí recepty jak uvařit sladkokyselé zelí sladkokyselý nalev na zelí sladko kyselé zelí nalev na sladkokysele zeli sladkokyselé zelí recepty zavarene zeli příprava sterilovaného zelí cervene zelí ve sladkokyselem nalevu recept zavarene sladkokysele zeli