Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Rychlý kompot z jakéhokoliv ovoce

Hodnocení receptu je 4,8 (12×)

Pro možnost hodnocení
se prosím přihlašte

19. 8. 2009 15:13

Suroviny

Postup přípravy

Poznámka autorky receptu

Cukor, ktorý sa nerozpustí počas sterilizácie, sa rozpustí behom niekoľkých dní.

Takto ma naučila zavárať kompóty ešte babička. Nálev sa počas sterilizácie uvarí sám a nezvýši sa žiadny nálev.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Nahlásit chybu v receptu

Alternativy k tomuto receptu Zobrazit více

Načíst další

Přečtěte si

Komentáře

Simona Skolakova Simona Skolakova

3. 10. 2022 19:18

Taky jsem takto zavářela ovoce je to rychlé a nedá to moc práce;-)Moje babička tenkrát když jsme byly děti,tak cukr svařovala s vodou bylo to moc práce,zavařovačky byly jenom ještě sklenice s gumičkami a víčko skleněné a dávalo se takové pérko,no byla to práce zdouhavá a to měl děda zahrádku a ovoce měl opravdu hodně,tak pamatuji,že doba zavařování tenkrát byla docela velká práce,ale byla zásoba na zimu,mrazáky nebyly;-)

broucekSylva

3. 10. 2022 19:07

Super rychlé a jednoduché zavařování. Dnes jsem zavařila hruštičky. ;-):yes:

Blanka

20. 9. 2016 21:00

Zdenka Kocianova:

Zdenka Kocianova

21. 3. 2016 07:40

Taky tak zavařuji veškere ovoce nálev již 15 let a ani jadnou se mi nezkazily:yes:

tejaja tejaja

24. 10. 2015 08:04

Romca: Keď máte zavarené a idete odkladať fľaše, chyťte fľašu do jednej ruky, druhou rukou pridržte viečko a otočte fľašu. Ak netečie, je fľaša dobre zavretá a môžete ju odložiť. Nemusíte obracať hore dnom, stačí do vodorovnej polohy. Ak začne tiecť, hoci aj malinko premokať, viečko nedrží a fľaša je uzavretá zle. Dajte do chladničky a spotrebujte. ;-);-)

Romca

23. 10. 2015 21:01

Dobry den jak poznam ze mi nechytlo vicko u kompotu z hrusek. Dekuji

Sodovka Sodovka

19. 8. 2009 18:07

I já takhle zavařuji odjakživa. Když mi bylo 15 let (a to je hodně dávno:-)))jsem poprvé sama zavařovala. A to tatínkovi třešně se sacharínem. Když na záhradě třešně dozrávaly, tak maminka s tatínkem byli právě v lázních. No a já se rozhodla zavařovat. Sestra třešně natrhala a já zavařila. (studená voda z kohoutku a několik kuliček sacharínu). A takhle zavařuji i s cukrem. Hřebíčky do kompotu nedávám (je moc aromatický). Dávám ho jenom do hrušek a jablek.

JanaDorazinova JanaDorazinova

19. 8. 2009 17:44

Já tak zavařuji odjakživa. Vím, že někdo cukr převařuje, ale já jsem to ještě nikdy nedělala. Tak mne to naučila kamarádka, když jsem se jako 20-letá přistěhovala do Orlové;-) Zrovna dnes jdu zavařovat švestky, syn mne obdařil 3 pytli ze zahrady. Jak my tady říkáme "ahoooooj":-(;-):-D:-))

mariaj mariaj

19. 8. 2009 16:28

aj ja takto zaváram aj ked vodu dávam prevarenú z kanvice..a občas pridám celú škoricu hlavne na meruňky sú potom moc dobré:-p...

Jiřička

19. 8. 2009 15:45

Tak přesně takto jsem letos dělala meruňky. Byla jsem líná svářet cukr s vodou. Jen mám strach zda jsem tam toho cukru dala dost. Ještě si udělám několik skleniček hrušek. Dík za ujištění, že jsem to udělala dobře. J.

Přidat komentář

Přidat komentář

Moje poznámka

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více

Právě bylo uvařeno:

Další recepty

Tématické fráze: rychly hruškový kompot rychly kompot hruškový kompot recept rychlý švestkový kompot nálev na kompot rychlý kompot z jablek hrušky kompot rychlý kompot z hrušek kompot z hrušek hruškový kompot rychlý kompot z jablek jak udělat kompot kompot hrušky domácí hruškový kompot kompot ze švestek a jablek svestkovy kompot hruškový kompot nalev na ovoce rychlý hruškový kompot recept kompot z hrušek a jablek

Suroviny: cukr, koření hřebíček

TopRecepty.cz

Rychlý kompot z jakéhokoliv ovoce

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/yrnW