Bramborové knedlíky II.

Suroviny

800 g brambor
1 vejce
1 žloutek
150 g hladké mouky
100 g hrubé krupice
sůl

Postup přípravy receptu

 1. Vařené, oloupané a vychladlé brambory nastrouháme a se žloutkem, vejcem, solí, krupicí a moukou zpracujeme vláčné těsto.

 2. Těsto na pomoučeném vále zformujeme na dva válečky o průměru 5 cm a zavaříme do vroucí osolené vody. Vaříme zvolna asi 20 minut. V průběhu vaření je vařečkou nadzvedneme ode dna, aby se nepřipálily.

 3. Vařené knedlíky ihned nakrájíme na plátky, aby se neslepily a horké ihned podáváme. Pro tuto přípravu použijeme brambory uvařené den předem.

Komentáře k receptu Bramborové knedlíky II.

 • Misule Misule(neregistrovaný)

  Brambory se strouhají na jemno?:-)

  Odpovědět

 • xunecka xunecka

  Jsem to trumpeta:-D Ty fotky nepatří vůbec k textu jestli se nemýlím?:-8:-8:-8

  Odpovědět

 • xunecka xunecka

  Mám prosím takový malý dotaz...na fotkách to vypadá, že krájíš ty knedlíky ještě než je dáš vařit, ale v textu je psáno, že dáme vařit dva válečky:-? Nebo je to vlastně jedno jestli dám vařit jen kousky anebo válečky? Raději se ptám, děkuji předem:-K

  Odpovědět

 • Boubelinda Boubelinda

  Dík Jani.

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Ale vypadají skvěle Verčo!!:yes:

  Odpovědět

 • Boubelinda Boubelinda

  Máme radši špalíčky než knedliky. :yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: bramborové knedlíky bramborové knedlíky recept bramborovy knedlík bramborový knedlík recept bramborové knedlíky špalíčky knedliky bramborove recept na bramborové knedlíky recept bramborove knedlíky branborove knedlíky recept bramborový knedlík knedlíky výborné bramborové špalíčky recepty na bramborove knedliky knedlík bramborový recept na bramborový knedlík braborové knedlíky bramborové špalíčky recept bramborové válečky bramorove knedliky recepty bramborové knedliky