Výborné bramborové knedlíky

Suroviny

800 g brambor
1 vejce
1 žloutek
150 g hrubé mouky
100 g hrubé krupice
sůl

Postup přípravy receptu

 1. Vařené, oloupané a vychladlé brambory nastrouháme a se žloutkem, vejcem, solí, krupicí a moukou zpracujeme vláčné těsto.

 2. Těsto na pomoučněném vále zformujeme do dvou válečků o průměru 5 cm a zavaříme do vroucí osolené vody. Vaříme zvolna, asi 20 minut.

 3. V průběhu vaření je vařečkou nadzvedneme ode dna, aby se nepřichytily. Vařené knedlíky ihned nakrájíme na plátky, aby se neslepily a horké podáváme.

Komentáře k receptu Výborné bramborové knedlíky

 • Dajda Dajda

  a: No tak to tu budeme mít pěkný zmatek. Zadat do hledáčku bramborové knedlíky, není snad tak těžké, nemusíme je tu mít 30x. :no:

  Odpovědět

 • a a(neregistrovaná)

  Mozna je, ale kazdy nemusi sledovat co tu je a neni, proste zada recept co dela.

  Odpovědět

 • rebeka rebeka

  že by to tu ještě nebylo;-):-? ale za pěkný fotopostup dávám 1. bodík:-K:-):yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: brmborové knedlíky bramborové knelíky bramborové klnedlíky bramborove knrdliky bramboroé knedlíky bramborové knedlíky bramborový knedlík 800 g vyborne bramborove testo brmborové knedlíky od babičky výborně domaci bramborové knedliky brmborove testo bramborový knedlík 800g bramborové klnedlíky výborné výborné bramborové bramborové knedlíky 800g výborné bramboráky výborné bramborové knrdlíky bramborovy knedlik bramboroé těsto brmborové knedlíky z pečených brambor