Kapřík v bílém kabátku

Suroviny

Kapr (nejlépe podkovičky)
cibule
smetana
křen (lepší strouhaný, ale může být i křenex)
koření na ryby (kdo má rád, ale nemusí být)
sůl

Postup přípravy receptu

 1. Plech lehounce vymažeme olejem. Cibuli si nakrájíme na měsíčky a rozprostřeme po celé ploše plechu (cibulí nešetřeme, ale dáme jí hojně!!!).

 2. Kapří podkůvky osolíme a kdo chce, tak i okoření a poklademe na cibuli. Lehce pokropíme olejem, dle potřeby podlejeme a pečeme v troubě.

 3. Mezitím si rozmícháme ve smetaně křen (každý dle chuti, u nás čím víc, tím líp :-) ).

 4. Když je maso měkké, zalijeme smetanou a dopečeme, dokud nám smetana nezhoustne a nezezlátne.

 5. Podáváme nejlépe opečenými bramborami nebo jen tak s chlebem.

Poznámka od kuchařky

Tento recept je od Zdeňka Trošky, který byl kdysi hostem v nějakém pořadu. Jednou jsme to zkusili a kapra málo kdy děláme jinak. Je to opravdu výborné!!!!!!

Množství neuvádím, záleží na každém, kolik omáčky atd...

Dobrou chuť!

Komentáře k receptu Kapřík v bílém kabátku

 • Eliza Eliza

  A já děkuju za recept. :-K

  Odpovědět

 • majda1512 majda1512(autor receptu)

  Jsem ráda, že chutnalo, děkuji za fotky Eli, jsou krásné!!!

  Odpovědět

 • Eliza Eliza

  Výborný recept...:-p Přidala jsem obrázky. :-)

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Jj, Mirčo a kupovaný ryby není to pravý viď? ;-):-D, znám, zeťák s dcerou taky až začne sezona no... Jinak na křenu dělám, jen nedávám moc, abych cítila tu rybinu - prostě každý podle chuti :-p:yes:

  Odpovědět

 • mirca75 mirca75

  Majdo1512:-)to vypadá jako opravdu luxus.pokrm:-p.Já miluju ryby v bílé remuládě s křenem,nebo koprem:-8 a tohle by mi tudíž určitě moc chutnalo:-8.Boďka je tvá.Jen škoda,že můj rybář ještě nechodí k vodě;-(-takhle bude muset přijít na řadu rybka "kupovanka";-).Recept ukládám a ani nevíš,jak moc se na něj těším:-p:-8:-)).

  Odpovědět

Tématické fráze: kapr podle trošky kapr podle zdeňka trošky kapr na bílém víně s orechy zdeněk troška kuchařka kapr s křenem rybi file v bylinkovem kabatku kapr s křenem podle trošky zdeněk troška recept na kapra kapr s křenem podle zdeňka trošky kuchařka zdenek troška pravý křenex kapr na křenu podle zdenka trosky kapr zdeněk troška recepty zdeňka trošky kapr s křenem podle trošky kapr podkovičky kapr dle zdeňka trošky kapr ala troska kapr od trosky kapr, křen, zdeněk troška