Pikantní polévka s chilli a rýží

Polévky Doba přípravy: 45 minut 3 názory

Polévky Doba přípravy: 45 minut 3 názory

Suroviny 6-8 porcí

2 větší brambory
2 cibule (červená+žlutá)
2 kostky zeleninového bujonu
1 hrst rýže
1 mrkev
olej
1 mražená směs „Romanesco“ od Findus
Chilli paprička
4 stroužky česneku

Postup přípravy receptu

  1. Na oleji orestujeme do zlata na jemno nakrájenou žlutou cibuli. Přidáme na plátky nakrájené stroužky česneku. Rozdrobíme kostky bujonu a zalijeme horkou vodou cca 2 litry.

  2. Na malé kousky nakrájené brambory a mrkev přidáme společně s nakrájenou červenou cibulí a necháme provařit. Za občasného míchání přidáme hrst nevařené rýže a obsah sáčku zeleninové směsi „Romanesco“ od Findusu a vaříme na mírném ohni do změknutí.

  3. Na závěr do polévky nasekáme velmi malou chilli papričku. Polévku nezahušťujeme. Dochutíme lahodně chutnající pikantní polévku dle potřeby ještě solí a podáváme nejen po flámu.

Poznámka od kuchařky

Další nápad a jak řekl syn - "tak ta je fakt hustá" !

Komentáře k receptu Pikantní polévka s chilli a rýží

Tématické fráze: pikantní polévka romanesco polévka pikantní rajská polévka chilli polevka zeleninová polevka s chilli pikantní kuřecí polévka s rýží pikantní polevky chilli polévka s rýží polévka romanesco polévka s chilli pikantní polevka rajská polévka s chilli pikantní rýžová polévka romanesková polévka recept polevka s chilli a ryži pikantní směs z rýže pikantní směs s rýží chilli kuřecí polévka chili polévka polévka romanesco