Perníčky velikonoční

Suroviny 80 ks střední tvar

1100 g hladké mouky
450 g cukr moučka
320 g medu
6 vajec
4 lžíce sádla (rozpuštěného)
3 lžičky sody (15 g)
3 lžíce perníkového koření
Poleva:
1 bílek
150 g cukr moučka
potravinářská barva

Postup přípravy receptu

  1. Mouku s cukrem prosejeme do mísy, přidáme sodu, koření a dobře promícháme. Do směsi přidáme med, vychladlé sádlo, rozšlehaná vajíčka a vypracujeme těsto. Dáme do mikroténového sáčku a necháme 1-2dny uležet. Těsto po částech rozválíme, vykrajujeme tvary a na 200°C upečeme do zčervenání. Po upečení klademe na rovnou plochu a potíráme rozšlehaným vejcem. Druhý den zdobíme bílkovou polevou.

  2. Poleva: Cukr ušleháme s bílkem dohusta. Pokud je poleva řídká přidáme trochu prosátého cukru-jen zamíchat. Barevnou polevu obarvíme potravinářskými barvami.

Poznámka od kuchařky

Zroj - časopis Rady a nápady.

Komentáře k receptu Perníčky velikonoční

Tématické fráze: velikonocni pernicky velikonoční perníčky recept poleva na velikonoční perníčky testo na velikonocni pernicky jak ozdobit velikonočni perničky velikonoční cukroví perníčky velikonoční velikonoční perníky hrnkové perníčky recept na velikonoční perníčky velikonoční pernicky bez medu plněné velikonoční perníčky barevná poleva na perníčky velikonoční perníčky poleva top recept na velikonoční perníčky pernicky ze sadla těsto na velikonoční perníky velikoncni pernicky ozdobene velikonocni pernicky pernícky na velikonoce