Brokolice s brambory,šunkou a sýry

--ReNi-- Kuchař: --ReNi--

4 porce Zeleninová jídla 1 názor

Suroviny

1/2 brokolice
1-2 mrkve
100 g šunky nebo uzeného masa
10 vařených brambor
3 vejce
4 stroužky česneku
150 ml mléka
sůl
pepř
koření dle chuti
100 g Eidamu
několik plátků Camembertu nebo Hermelínu
tuk
hrubá mouka
Recept si zatím oblíbilo 8 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Uvařené brambory si nakrájíme na kolečka a skládáme do tukem vymazané a vysypané hrubou moukou zapékací mísy. Na brambory si dáme vrstvu šunky nakrájené na nudličky a poté vrstvu růžiček vařené brokolice.

  2. Opět dáme vrstvu brambor, na ni vrstvu šunky a na ni vrstvu vařené brokolice a mrkve. V nádobce si promícháme 3 vejce s pepřem, solí a kořením podle chuti.

  3. Přilijeme mléko, prolisovaný česnek a 75 g strouhaného Eidamu (vše promícháme). Směs nalijeme do zapékací mísy s brambory a brokolicí a dáme péct.

  4. Ke konci pečení dáme na povrch zeleniny několik plátků Eidamu a několik plátků Camembertu (brokolici, mrkev i brambory vaříme v osolené vodě, brambory zvlášť, brokolici a mrkev společně).

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 27 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Brokolice s brambory,šunkou a sýry

Tématické fráze: vařená brokolice brokolice se šunkou vařená mrkev brokolice se sýrem a šunkou brokolice sýr za pečení brokolice brokolice ze šunkou a sýrem brokolice se šunkou a syrem zapečená brokolice s bramborem a šunkou,syr brokolice s bramborem a sunkou varena brokolice se sýrem brokolice sýr šunka šukny vařená brokolice recept zapečená brokolice se šunkou a sýrem a brambory recepty z brokolice brokolice recepty česnečka s bramborem mrkví a šunkou brokolice uzené brambory brokolice syr