Kuřecí polévka s nudlemi

Suroviny

kuřecí čtvrtky nebo stehna
voda
pepř
sůl
směs kořenové zeleniny
vlasové nudle

Postup přípravy receptu

 1. Kuřecí čtvrtky nebo stehna opláchneme pod tekoucí vodou a dáme do většího hrnce s vodou vařit. Asi po půl hodině vyndáme uvařené maso, obereme od kostí, pokrájíme na malé kousky a vrátíme do vývaru.

 2. Přisypeme zeleninu, můžeme i mraženou, lehce provaříme. Dochutíme solí a pepřem, přisypeme dvě hrsti nudlí. Asi 5 minut vaříme mírným varem.

Komentáře k receptu Kuřecí polévka s nudlemi

 • JosefZeravicky JosefZeravicky

  DOBRÝ DEN,
  toš polívka z kuřecích čtvrtek je vynikající, ale podle mého stačí kuřecí skelety. Jsou velmi levné a masa podobně , ale polívkového i s kostí. Tři skelety vařím jen lehkou bublaninovánínou asi hodinu, samozřejmě všeho koření v moravském duchu. Vždy k tomu dělám játrové kuřecí knedlíčky, které vařím v tom vývaru, neb tomu dodá povýšenou chuť naší oblasti.
  A nudle- podle tradice. Někdo vaří mimo vývar, jsou pak prázdné a fádní, když je dá před servírováním do talíře a zchladí poévku. Mně se osvědčilo nudlové drobení ( těsro na nudle, které se nastrouhá na hrubém struhadle a usuší. Poté se přidá do vývaru a tam se uvaří. Je i jinávarianta, že se usuší, poté uvaří a po určitém množství zamrazí. Potom už jen se dá do vývaru k provaření a je hotovo. Tento způsob preferuju, neb do kuřecího váývaru nepřinese moukový nádech a moukovou clonu.
  ALE JINÁ OBLAST, JINÁ NÁKLONNOST A I JINÁ FINANCIONÁDA.
  ,,toš tak,,

  Odpovědět

 • Ivana79 Ivana79

  Ja varím takúto polievku ako Marta,ešte pridávam kúsok zelenej papriky.Je to výborná klasika:-*:yes:

  Odpovědět

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  Kuřecí polévku máme také rádi,ale já ji vařím ze skeletu:-)Posílám bodík +:yes:za dobrou chuť a přidávám foto z dnešního obědu;-)

  Odpovědět

 • petrzelka petrzelka

  Kuřecí polévku máme rádi:-K:yes:

  Odpovědět

 • Svetlana Svetlana

  ...Ladik marodí, tak jsem mu taky uvařila jeho oblíbenou nudličkovou polívku (to je pro něho každy vývar s nudlema a s mrkví;-))...

  Odpovědět

 • Paprika Paprika

  Já dělám vývar z kuřecí kostry (vykoštěné kuře mám na roládu). Tentokrát jsem se překonala a udělala jsem dokonce domácí nudle, ale asi jsem kopyto na to válení a krájení. Vlasové nebyly ty nudle ani z dálky, velikostí připomínaly spíše celestýnské. Ale děti s manželem měli kino, chechtali se, jak se maminka snaží tu placku rozválcovat a ono to nešlo a nešlo. Asi špatná konzistence, co?

  Odpovědět

 • Marta Marta

  já do vývaru ještě dávám bobkový list a nové koření, mám ráda, když voní. A taky si myslím, že se vyplatí uvařit si těstoviny zvlášť. V polívce až moc změknou, ikdyž už se hrnec nevaří, tak ty těstoviny v tom tak nějak dojdou a vývar už pak není tak pěkně čirý. Vařící polévka se propláchnutou zavářkou i pěkně ochladí.

  Odpovědět

Tématické fráze: kuřecí polévka recept kureci polevka kuřecí polívka nudličková polévka kuřecí vývar recept kuřecí vývar s nudlemi nudlová polévka recept kuřecí nudlová polévka recept na kuřecí polevku recept kuřecí polévka polévka kuřecí kuřecí vývar polévka polévka kuřecí vývar celestinske nudle recepty kuřecí polévka kuřecí polévka vývar polévka z kuřecího vývaru nudle do polivky kuřecí vývar nudlová polévka