Pstruh pečený s bramborem

Ryby Doba přípravy: 1 hodina 4 názory

Ryby Doba přípravy: 1 hodina 4 názory

Suroviny 3 porce

3 pstruzi, olivový olej, 1 citrón, 4 stroužky česneku, kmín, sůl, pepř, bazalka, trošku oregána, apod. nebo koření na ryby (já osobně nemám ráda tyto umělá ochucovadla takže to většinou dokořením bylinkami samotnými),
Příloha: 3 střední brambory

Postup přípravy receptu

  1. Vykuchané pstruhy opláchneme a vysušíme ubrouskem. Nachystáme si pekáček, úplně na spodek dáme alobal a na něj pečící papír (pečící papír proto, aby se kůžičkou nepřipekli k pekáčku a alobal přesně nevím proč, ale je to prý lepší).

  2. Pstruhy pokapeme nejdříve citrónem a pak olivovým olejem i uvnitř. Okořeníme, rozmačkáme česnek a potřeme, zase i zevnitř. Pečeme 20-30 minut.

  3. Příloha: brambory nakrájíme na kousky, uvaříme, ale ne úplně do měkka. Na hlubší pánvi pomalu opékáme dozlatova (můžeme okořenit podle chuti), nejlépe na olivovém oleji.

Poznámka od kuchařky

Na poslední fotce je mezi pstruhy i štika, ale ta je zatím u ledu. Ta bude někdy příště :)

Komentáře k receptu Pstruh pečený s bramborem

Tématické fráze: pstruh pečený na pánvi jak dlouho se peče pstruh doba pečení pstruha pstruh pečený na pečícím papíře pstruh pečený v alobalu pstruh doba pečení pstruh na pečícím papíru pečený pstruh pstruh na olivovém oleji pečený pstruh na pečícím papíře pečený pstruh na pánvi pstruh na oleji pstruh na pečícím papíře zapečený pstruh recepty peceny pstruh pečený pstruh v alobalu pstruh peceny pstruh pečeny na pečícím papíru pstruh recepty pečený pstruh v troubě na pečícím papíře