Kakaové řezy s pudinkovou a pařížskou šlehačkou

Suroviny

5 vajec
125 g polohrubé mouky
5 lžic cukru krupice
1 lžíce kakaa
2 lžíce oleje
1/2 prášku do pečiva
špetka soli
3 lžíce rumu
2 šlehačky 33%
1/2 vanilkového pudinku bez vaření Olé (dr.Oetker)
2 vanilkové cukry
2 pařížské šlehačky
2 ztužovače Smeta-fix (dr.Oetker)

Postup přípravy receptu

  1. Bílky vyšleháme s 3 lžícemi cukru a špetkou soli do pevné pěny (musí tvořit po vyndání metel „špičky“).

  2. Žloutky ušleháme se 2 lžícemi cukru do hladkého krému, téměř bílého, který znásobí svůj objem. Poté do nich zašleháme olej a střídavě vmícháme sníh z bílků a mouku s práškem do pečiva a kakaem.

  3. Těsto rozetřeme na plech s pečicím papírem (cca 20x30cm) a upečeme na 180°C, asi 20min., podle trouby. Zkusíme špejlí, zda není korpus syrový a necháme jej na mřížce vychladnout. Vychladlý korpus pokapeme rumem.

  4. Šlehačky ušleháme s vanilkovými cukry a pudinkem Olé do hladkého krému.

  5. Pařížské šlehačky ušleháme se ztužovači.

  6. Korpus potřeme pudinkovou šlehačkou (část si necháme na konečné ozdobení), na ní natřeme pařížskou šlehačkou, povrch ozdobíme kopečkem pudinkové šlehačky, čokoládovým drobením, sušenkami…podle libosti.

Komentáře k receptu Kakaové řezy s pudinkovou a pařížskou šlehačkou

Tématické fráze: buchta s pařížskou šlehačkou řezy s pařižskou šlehackou pudinkova slehacka kakaové řezy s pudinkem kakaová buchta se šlehačkou pařížské řezy rezy s pudinkem a slehačkou roláda s pařížskou šlehačkou buchta s pudinkem a šlehačkou recepty s parížskou šlehačkou pařížská šlehačka s pudinkem parizska buchta pařižske kostky s pařížskou šlehačkou pudinkové kostky se šlehačkou pudinková buchta se šlehačkou recept na buchtu s pařižskou šlehačkou pařížske řezy recept krem z pařižske šlehačky recept s pařížskou šlehačkou